KONGRE ÖNCESİ MAHALLE BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, 20 Eylül Pazar günü saat 17.00'da Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde yapılacak olan 7. Olağan Genel Kurul öncesinde mahalle başkanları ile bir toplantı düzenledi. Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü Ömer Eşen Yangın Eğitim Merkezi Lokali'nde gerçekleşen geniş katılımlı etkinlikte kongre hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Kongre öncesinde mahalle başkanlarının görüşlerini alan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, bu yönde istişarelerin devam ettiğini belirtti. AK Parti Fethiye İlçe yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları başkanları ile mahalle başkanlarının katıldığı toplantı; ilk olarak kahvaltı programı ile başladı. Daha sonra katılımcılar toplantı için lokal binasına geçti. İlçe Başkanlığı görevine getirildiği günden bu yana çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Öztürk, destekleri için mahalle başkanlarına teşekkür etti. Olağan genel kurulda 400 delegenin oy kullanacağı ifade edildi. Kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşecek kongreye yoğun bir katılım bekleniyor.  

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk yaptığı açıklamada, “Kongremiz için birkaç aydır istişarelerimizi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz gün Ankara’ya beraber gittiğimiz ilçe başkan adayları Keramettin Yılmaz, Süleyman Baydar ve Adem Camuz ile birlikte kahvaltıda bir araya geldik ve değerlendirmelerde bulunduk. Bu toplantıda mahalle başkanlarımız ile buluştuk. Fikir alışverişinde bulunup, onların da bilgisine başvuracağız. Pazar günü yapılacak kongremize tüm delegelerimizi ve partililerimizi davet ediyorum” dedi.

Yerel seçimlerde AK Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı olan Muhittin Kayabaş açıklamasında, “Pazar günü yapacağımız kongremizi, demokrasi şölenimiz olarak adlandırıyoruz. Delegelerimiz, partililerimiz ve partimizin önde gelenleri ile genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Bu davaya inanmış 7 arkadaşımız aday adayı oldu. 4 kişi genel merkeze davet edildi ve sonuçta Turgay Öztürk adayımız olarak belirlendi. Biz her zaman adayımızın arkasındayız. Tüm delegelerimizi kendisine oy vermeye davet ediyoruz. AK Parti olarak tüm kongrelerimizi birlik ve beraberlik içinde yaptık. Kongremizin kardeşlik ortamında geçeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil, “Kongremiz ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun. Genel merkezimizin belirlediği adayımızın destekçisiyiz. Fethiye’mizin yararına olacak projelere öncülük edebilmek adına gençler olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kovid-19 tedbirleri kapsamında demokrasi şölenimiz gerçekleşecektir” ifadelerini kullandı.

Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çiftçi, “Kongre öncesinde tüm kademeler çalışmalarımızı tamamladık. Şu anda mahalle başkanlarımız ile bir toplantı yapacağız. Her kongre bizde yeni bir heyecan ve coşku oluşturuyor. Pazar günü AK Parti’ye yakışan bir genel kurul yapacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN