Paspatur Çarşısı esnafı ring seferleri istiyor

Fethiye'nin tarihi Paspatur Çarşısı esnafları, Ölüdeniz minibüslerinin ring seferleri yapmasını istiyor. Paspatur Çarşısı'nda bir araya gelen esnaflar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına gönderilmek üzere hazırladıkları dilekçe hakkında bilgilendirmede bulundular. Fethiye Turistik Çarşı ve Paspaturu Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Zercek yaptığı açıklamada, 'Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar'dan bu konuda destek bekliyoruz. 20 yıldır bu çarşı için hiçbir şey yapılmadı' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Korona virüsü salgını nedeniyle uzun süredir kepenk açmayan Fethiye’nin turistik Paspatur Çarşısı’nda esnaflar dükkanlarını açmaya başladı. Kovid-19 önlemleri alarak, dükkanlarını açmaya başlayan esnaflar Atatürk ve Çarşı caddelerinden Ölüdeniz ve Çalış dolmuşlarının ring seferi yapmalarını istiyor. Konu ile ilgili olarak Paspatur Çarşısı’nda bir araya gelen esnaflar, sonuç alabilmek için bir toplantı düzenledi. Toplantıya; Fethiye Turistik Çarşı ve Paspaturu Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Zercek, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, Belediye Meclis Üyeleri Aytekin Aras ve Miraç Efe Doğan ile esnaflar katıldı. Dernek Başkanı Ali Zercek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazdıkları dilekçeye FTSO, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile 22 Nolu Ölüdeniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin imzaladığını ancak Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın diğer hatlarda çalışan dolmuşların da katılması ve böyle olunca da şehir trafiğinin yoğunlaşacak endişesiyle imzalamadığını vurguladı.

KONUYA ACİLEN EL ATILMALI

Dernek Başkanı Ali Zercek, “Konuyu Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya da ileteceğiz. Paspatur Çarşımızın sorunlarını daha önce iletmiştik. Bu nedenle başkanımız sorunlarımızı çok iyi biliyor. Başkanımız ve CHP İlçe Başkanımızın bu konuda sonuç alabilecek çalışma yapacağına inanıyoruz. Bu süreçte Belediye Başkanımızın sorunlarımıza el atarak, çarşımızın hareketlenmesine fayda getirmesini istiyoruz. Bu çarşı için 20 yıldır bir şey yapılmadı. Kademe kademe bizim işlerimiz kesildi. Sadece pandemi değil son 10 yıldır kötü durumdayız. Kiralarımızı ödeyemiyoruz. Ölüdeniz minibüslerinin ring seferlerinin olması, olmazsa olmazımızdır. Konuya acilen el atılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

CHP OLARAK YANINIZDAYIZ

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir de “Paspatur Çarşısı’nda 1996 yılında esnaflık yaptım. Bu konu Büyükşehir Belediyesi UKOME’de çözülecektir. Belediye Başkanı Alim Karaca ile aynı düşüncedeyiz. Siz daha önce konuyu getirdiğinizde ilgili yerlerle görüştüm. Karşıda örnek bir sokak yapılıyor. Buranın sorunlarının çözümü için esnaflara da iş düşüyor. Bir eylem yapılacaksa buna biz de katılırız. Birlik beraberliği arttırarak, esnafın halkın bu sorunlarının çözümü için çaba sarf ediyoruz. Ancak bu bir aylık zaman alır. Belediye Meclisi’nde görüşülüp, karar Muğla’ya gönderilecektir. Sorunu çözmek için CHP olarak yanınızdayız” dedi.   

 

              

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN