Pandemi Tedbirleri Altında Kurbanlık Satışları Başladı

Kurban Bayramı yaklaşırken Fethiye'de de kurbanlık hayvan pazarı hareketleniyor. Pandemi tedbirlerinin Fethiye Belediyesi tarafından en iyi şekilde alındığı Çatalarık Mahallesi'ndeki Kurbanlık Hayvan Pazarı'nda ardiyeler yavaş yavaş doluyor.

PAYLAŞ

Kurban Bayramı yaklaşırken Fethiye’de de kurbanlık hayvan pazarı hareketleniyor. Pandemi tedbirlerinin Fethiye Belediyesi tarafından en iyi şekilde alındığı Çatalarık Mahallesi’ndeki Kurbanlık Hayvan Pazarı’nda ardiyeler yavaş yavaş doluyor. Girdev Yaylası’ndan Mendos’a, Yayla Patlangıç’tan Afyon’a kadar celebin kurbanlık satışı yapmaya başladığı Fethiye Belediyesi Kurbanlık Pazarı’nda bayram öncesi yoğun bir hareketlilik bekleniyor. 3 bin 124 rakımlı Girdev Yaylası’nın kurbanlıklarını satan Çarıklı Kasap Hüseyin Metiner “kurbanlık satışlarını başlattık. Pandemi tedbirleri altında müşterilere en iyi hizmeti veriyoruz. Kurbanlıklarımız bin 500 ile 2 bin 500 TL arasındadır. Fiyatlar geçen yıla göre hemen hemen aynı. Müşterilere ödemede kolaylık sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. 
Fethiye’nin değişik bölgeleriyle Afyon’dan gelen celepler de müşteri beklediklerini söyleyerek “ bu yıl kurbanlıklarımız çok iyi. Kurbanlık pazarında fazla kurbanlık yok. Kurban kesmek isteyenler bir an önce kurbanlıklarını seçip ayırtmalıdır” şeklinde konuştular. 
Kurbanlık Hayvan Pazarı’nın boynuzlarıyla dikkat çeken bir yaşındaki tekesi görenleri şaşkına çeviriyor. Karadereli celeplerden Yusuf Demirci ‘nin 2 bin 500 TL ye satışa çıkardığı bir yaşındaki kurbanlık tekenin boynuzları büyük ilgi çekiyor. Yusuf Demirci “yabani geyik soyundan gelen bu teke bir yaşında olup 2 bin 500 TL ye satışa çıkardım. Önünde hemen herkes fotoğraf çektiriyor” diye konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN