Öztürk, parkomattan alınan ücret yasal değil

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, geçtiğimiz günlerde Fethiye'de tekrar  başlatılan parkomat ücretlerinin yüksek olduğunu belirterek, 'Yol üzerinde park edilen araçlardan otopark ücreti almak yasal değil' ifadelerinde bulundu.

PAYLAŞ

Fethiye’de geçtiğimiz haftalarda tekrar başlatılan parkomat konusu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı turgay Öztürk, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye verilen parkomatın yasal olmadığını belirtti.

Ücretlerin çok yüksek olduğunu belirten AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Herkesin bildiği üzere Fethiye’nin en büyük sıkıntılarından bir tanesi trafik ve otopark sorunu. Bundan Dört yıl önceki bir meclis toplantısında otopark ücretlerini çok yüksek bulduğumu için mecliste ben red oyu vermiştim. Şuan ki tarife fiyatları Büyükşehirde belirlendiği için bizim burada bir yetkimiz olmadı. Şuanda vatandaşlarımız tarafından aldığımız en büyük şikayetlerden bir tanesi otopark ücretlerinin yüksek olması. Sadece 15 dakika ücretsiz ve 15 dakikanın dışında katlamalı olarak tarife artmakta. Herkesin bileceği üzere yol üzerinde park edilen araçlardan otopark ücreti almak yasal değil. Bir diğer hususu da maalesef Cumhuriyet Halk Partisinin kazandığı belediyelerde birilerine diyet ödeme peşinde olduklarını gözlemliyoruz. Parkların da bu amaçla birilerine peşkeş çekildiğini görüyoruz. AK Parti olarak da bizde bu ücretlerin çok yüksek olduğu düşüncesindeyiz” dedi.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN