Otogarda hareketlilik yaşandı

Türkiye genelinde seyahat kısıtlamasının kalkmasının sona ermesinin ardından çok sayıda kişi yola çıktı. Fethiye'den başka illere gitmek isteyen vatandaşlar, Fethiye Otogarı'nı hareketlendirdi.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Korona virüsü tedbirleri kapsamında uygulanan seyahat kısıtlaması sona erdi. Türkiye genelinde seyahat kısıtlamasının kalkmasının ardından çok sayıda kişi yola çıktı. İstanbul'dan başka illere gitmek isteyen vatandaşlar Fethiye Otogarı’na akın etti. Uzun süredir ıssız kalan otogar, tekrardan hareketlendi.
Metro Turizm Bölge İşletmecisi Cenk Kurt, "Yolcu kapasitesinin yüzde 50'sini taşıyabiliyoruz. Araç içerisinde ve yazıhanelerde kullanılmak üzere el dezenfektanları mutlaka yer alıyor. Her araç hareket etmeden yarım saat önce ilaçlanıyor. Araç içerisinde ateş ölçer yapıyoruz. Eğer ateşi çıkan bir yolcu çıkarsa hemen en yakın sağlık kuruluşuna haber veriyoruz" dedi.

Covid-19 sürecinde otobüs seferlerinin sayısını arttırdıklarını belirten Kurt, "Geçen seneye göre yüzde 100 artış yaptık. Şuanda yüzde 50 kapasiteli taşıdığımızdan dolayı aracın yarısı kadar yolcu alıyoruz. Haliyle araç sayımızı arttırdık. Yazıhanelerimizde de bilgilendirici levhalar astık" dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN