ÖLÜDENİZ YOLLARI İLGİ BEKLİYOR

Ölüdeniz'de 1 Haziran'da açılan işletmeler müşteri bekliyor ancak yollar hazır değil. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve yapımı hala devam eden içme suyu izole hattı çalışmaları bitirilemeyince yöredeki ilk turistler şaşkınlık yaşadı.

PAYLAŞ

Müteahhit firma tarafından yapımı devam eden içme suyu şebeke hattı nedeniyle Ölüdeniz’in ara yolları köstebek yuvasına döndü. İnşaat yasağının ay sonuna kadar uzatıldığı yörede turistik tesisler, ara yollar kazıldığı için kendi tadilatlarını da yapamıyor. Öllüdeniz’e gelen yerli ve yabancı ilk turistler parke taşlarının üstünden atlayarak geçmeye çalışırken sezonun açılmasına rağmen alt ve üst yapının hazır olmamasını eleştirdiler.
YOLLARIN HAZIR OLMASI GEREKİYORDU
Ankara’dan tatil için Ölüdeniz’e gelen Zeynep-Bünyamin Baydan çifti, “Her yer felç! Ne olacak bu milletin hali? Esnaflarımız ne yapsın, kiralarını nasıl ödeyecekler? Biz Ankara’dan geliyoruz. Geçen sene de bu zamanlar buradaydık, Ramazan ayı olmasına rağmen bundan hareketliydi. Buraların hazır olması gerekiyordu” ifadelerini kullandılar.
BÖYLE DURUYOR, İCRAAT YOK
Yöredeki vatandaşlar ise “Bu zamanda bu manzara çok şaşırtıcı, Allah herkese kolaylık versin. Belediyemiz geliyor kontrol ediyor ama hiçbir icraatımız yok, böyle duruyor. Ortalama 1-1,5 aydır biz buralardayız. Geliyorlar, yapıyorlar; bir şey unuttuk deyip tekrar kazıp gidiyorlar. Yani ne olacağı belli değil. Herkes Temmuz’u bekliyor. Yollar kazılmış halde. Biz geçemiyoruz, gelen turist nasıl geçecek? “ diye konuştular.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mustafa | 07 Haziran 2020 15:35

    Her türlü Siyasetin getirdikleri bunlar = Para açlığı çekenler yada doymayanların bıraktığı izler

BUNLARA DA BAKIN