Acılı Anne Yardım Bekliyor

Fethiye'de geçtiğimiz gün kendini eve kilitleyip evi ateşe verdikten sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden gencin anne ve ağabeyine, Türk Kızılayı ile kamu kurumları ve Fethiyeli hayırseverler el uzatacak. Aynı evde önce eşini sonra da oğlunu kaybeden acılı anne Nazlı Korkmaz, çok zor durumda kaldığını belirtip evinin bir an önce devletten yaptırılmasını beklediğini söyledi.

PAYLAŞ

Olay Yeni Mahalle 1169. sokakta meydana gelmişti. İddiaya göre, annesiyle tartışan Ş.K, annesini evden çıkartıp, daha sonra kendini içeriye kilitleyip evi ateşe vermişti. Evin kapısını kırıp yangına müdahale eden Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fethiye Grup Amirliği ekipleri Ş.K'yı baygın bir şekilde bulup hastaneye kaldırmış ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.
EVİM OLSUN YETER
Türk Kızılayı Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, evi yanan Korkmaz ailesine baş sağlığı ziyaretinde bulunurken tüm eşyalarıyla birlikte yanan evin yeniden yapılması istendi. Türk Kızılayı Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerine yaşadığı olayı anlatan acılı anne Nazlı Korkmaz, “Benim evim yapılsın yeter, başka bir şey istemem. Devlet ve hayırseverlerden bu konuda destek istiyoruz” dedi. Korkmaz “ Benim evim olsun, içine gireyim. Ne kadar oğlum gelinim olsa da yanlarında duramam, alışkınım yalnızlığa. Ben yine evimde çoluğumun çocuğumun hayrını yaparım. Ben kendim yaparsam daha makbule geçer. Başka bir şey istemiyorum. Benim evim, kafamı sokacak bir yerim olsun yeter bana. İçeriden hiçbir şeyimi alamadım. Zaten benim gelirim yok, çalışanım yok. Tek aldığım iki ayda bir dul maaşı, başka bir şeyim yok. Benim evim olsun yeter, başka bir şey istemem. Yardım edenden de etmeyenden de Allah razı olsun. Ben kimseye tavır takınmam, darılmam. Herkese teşekkür ederim. Başka diyecek bir şey bulamıyorum. Bizim kimsemiz yok, bir oğlum var. Herkesin evi, düzeni kendinin. Destek çıkandan da çıkmayandan da Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.
HERKES ÇOCUKLARINA DUYARLI OLMALI
Yangında hayatını kaybeden gencin ağabeyi Süleyman Korkmaz ise “Allah kimseye böyle bir acı vermesin. Diyecek başka bir şeyim de yok. Ani bir kriz her şeyi yaktı. Bir sinir bozukluğu her şeyi götürüyormuş. Herkes çocuklarıyla buna göre ilgilensin. Herkes çocuklarına karşı duyarlı olsun. Hiçbir şey kalmadı. Annemle kardeşimle yaşıyorduk. Hiçbir gelirimiz yok, devletimizden yardım bekliyoruz” diye konuştu.  


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN