OKTAY SİDEKLİ'NİN İSMİ YAŞATILACAK

Ölüdeniz'in ilk kurucu belediye başkanı olan yörenin efsane başkanlarından evli iki çocuk babası Oktay Sidekli (61), Nisan ayında vefat etmişti.

PAYLAŞ

DYP ve MHP’den belediye başkanı seçilerek Ölüdeniz’e çeşitli hizmetlerde bulunan Oktay Sidekli’nin isminin evinin bulunduğu sokağa ve evinin yanıdaki parka verilmesi CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Uysal tarafından teklif edildi. CHP, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin oybirliği ile teklif kabul edildi. 

CHP Fethiye Belediye Meclis Üyesi Mehmet Uysal’ın 27/05/2020 tarih ve 11727 sayılı dilekçesindeki; 2 Dönem Ölüdeniz Belediye Başkanlığı yapan merhum Oktay Sidekli’nin isminin evinin bulunduğu Sokağa ve evinin yanındaki parka verilmesi talebine ilişkin madde de oy birliği ile geçti. Oktay Sidekli’nin ismi artık parkta ve sokakta yaşatılacak. 

Öte yandan toplantıda Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün, mülkiyeti belediyeye ait Cumhuriyet Mahallesi, 97 Sokak, Sıra No:26, İşyeri No:26, Numarataj Kapı No 11/O ile gösterilen 19,00 m2’lik taşınmazın Büfe İşletmesi (faaliyet) tahsis konusunun Taşınmazın Kira Şartnamesinin 4. maddesine göre kafe işletmesi olarak değiştirilip, değiştirilemeyeceğine ilişkin madde oy birliği ile geçti.  

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN