Muhtar Arıcan kısıtlama sürecinde görevinin başındaydı

Üzümlü Mahalle Muhtarı Erkan Arıcan, 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında da görevinin başındaydı. Mahalle halkına maske dağıtımı yapan Muhtar Arıcan, evlerde ve resmi kurumlarda dezenfektasyon işlemleri de gerçekleştiriyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye’ye 16 kilometre uzaklıkta bulunan, 2 bin 700 kişinin yaşadığı Üzümlü Mahallesi; sokağa çıkma kısıtlama nedeniyle sessizliğe büründü. Üzümlü Mahalle Muhtarı Erkan Arıcan, kısıtlama sürecinde vatandaşlara maske dağıtırken; evlerde ve resmi kurumlarda dezenfektasyon işlemleri de yaptı. Mahalle halkı hizmetlerinden dolayı Muhtar Arıcan’a teşekkür ettiler.  

VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ YERİNE GETİRİYORUZ
Üzümlü Mahalle Muhtarı Erkan Arıcan yaptığı açıklamada, “Vatandaşların taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Karantinada olan vatandaşlarımızın evlerini ve resmi kurumlarımızı dezenfekte ettik. Elimizden geldiğince mahallemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Kısıtlamada sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın isteklerini yerine getirdik. 10-15 gün sokağa çıkma yasağı gelse daha etkili olacağını düşüyorum. Fakat vatandaşımızda maddi ve manevi olarak zor durumda kalıyor. Dükkânların vergisi, sigortası var. Bunları düşünmek gerekiyor. Kurallara uyarsak virüsten kurtuluruz” ifadelerini kullandı. 

MAHALLE HALKI HİZMETLERDEN MEMNUN 
Üzümlü Mahallesi sakinlerinden Nurel Ergün, “Muhtarımız kısıtlamalarda da bize destek oluyor. Hizmetlerden ve çalışmalarından oldukça memnunuz. Bundan daha iyisi olmaz. Alınan tedbirler gayet iyi, harfiyen yasaklara uyuyoruz. Herkes evinde kalsın. Bu dönemi atlatalım. Bunu atlattıktan sonra çok daha iyi olacağız. Herkes tedbirlere uysun” şeklinde ifadeler kullandı. 

KISITLAMA İŞLETMECİLERİ ETKİLEDİ
İşletmeci Selçuk Töremen açıklamasında, “Muhtarımız kısıtlama günlerinde de çalışıyor. Her zaman görevine devam etmesini istiyorum. Hizmetlerinden çok memnunum. Kısıtlamanın zararı biz işletmecilere oldu. İşlerimiz çok düştü. Kısıtlamalar güzel ama gelirlerde çok düşüş var. Yasakların etkili olacağını düşünmüyorum” dedi. 

SOKAKLAR BİZE KALDI 
Makbule Töremen, “Sokaklar bize kaldı. İnşallah hastalık biter. Vatandaşlarımızın pandemi kurallarına uyması lazım. Muhtarımız ev ev dolaşıp mahallelinin sorunlarına yardımcı olduğunu görüp, duyuyoruz. Görevini elinden geldiğince yapmaya çalışıyor” dedi.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN