Muhasebe Haftası törenle kutlanıyor

Fethiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, 1-7 Mart Muhasebe Haftası'nı bir dizi etkinlikle kutladı. Oda Başkanı Yılmaz Köse ve üyeler ilk olarak Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Köse ve beraberindeki heyet daha sonra protokol ziyaretleri gerçekleştirdi.

PAYLAŞ

1-7 Mart Muhasebe Haftası tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de törenle kutlandı. Fethiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yılmaz Köse ve yönetim kurulu üyeleri; kutlama programı kapsamında ilk olarak Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenk töreni yaptı. Yılmaz ve beraberindeki heyet daha sonra Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Fethiye Vergi Dairesi Müdürü Mithat Aktar’ı makamında ziyaret etti. 

Fethiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yılmaz Köse yaptığı açıklamada, “Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır. Muhasebe mesleğinin sunmuş olduğu hizmetlerin ne kadar hayati öneme haiz olduğu pandemi dönemi boyunca daha iyi anlaşıldı. Mali Müşavirler pandeminin zor şartlarında, görevi başında işletmelerimize ve ülkemize hizmet vermeye devam etti. Bu zor şartlarda çok sayıda meslek mensubumuz hastalandı ve bazı meslektaşlarımız aramızdan ayrıldı. Halen hastalıkla mücadele edenlere acil şifalar diliyor, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet ve başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı. 

TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ 
Oda Başkanı Köse, “Pandemi süreci Mali Müşavirlik mesleğinin vazgeçilmez önemini net ve açık bir şekilde göstermiştir. Hem işletmelerimizin varlıklarını koruyabilmeleri, hem kamu finansmanının sağlanması açısından, kamu ile işletmeler arasında köprü görevi gören Mali Müşavirler üstlenmiş oldukları sorumlulukları başarı ile yerine getirdiler. Ekonominin kaydını tutan ve mali danışmanlık yapan, memleketin her köşesinde hizmet sunan, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler üreten, canlı ve dinamik bir Türkiye için çalışmaktadır. Kaliteli hizmet sunarak, işletmelerimizin gelişimine katkı vererek, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuzla ülkemize ve işletmelerimize hizmet vermekteyiz. Görev ve fonksiyonlarımızı yerine getirirken yaşadığımız ve çözülmesini talep ettiğimiz biriken çok sayıda sorunumuz bulunuyor, bu sorun ve sıkıntıların, diyalogla ve işbirliği içerisinde çözülmesi gerektiği görüşündeyiz. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir meslektaşlarımızın Muhasebe Haftasını kutluyor, dünyamız, ülkemiz meslektaşlarımız için sağlıklı, huzurlu günler diliyorum” şeklinde konuştu. 


 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN