Hazırlıklarını tamamlayan işletmeler, ilk müşterilerini ağırladı

Fethiye'de kontrollü normalleşme ile birlikte yüzde 50 kapasiteyle açılan kafe, restoran gibi işletmeler temizlik ve bakım için mekânlarını açtılar. Hazırlıklarını tamamlayan bazı işletmeler ilk müşterilerini almaya başladı.

PAYLAŞ

Kabine toplantısından çıkan normalleşme kararı, işletme sahiplerini ve çalışanlarını sevindirdi. Fethiye’de açılış telaşına giren restoran ve kafeler gün boyu temizlik ve bakım çalışması gerçekleştirdi. Pandemi kurallarına göre hazırlıklarını tamamlayan bazı işletmeler, müşterilerin hizmetine açıldı. Alınan yeni kararlar doğrultusunda 2 Mart itibarı ile restoran ve kafeler "Çok yüksek riskli iller" dışında, Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında, yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecek. Yeni dönemde restoranlar müşterilerini HES kodu ile mekânlarına alabilecek. 

İNŞALLAH GÜZEL BİR SEZON OLUR
Boğaziçi Restoran İşletmecisi Mert Ertemli yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 100 gündür kapalıyız. 1 Mart itibarıyla işletmemizin açılışı için gerekli çalışmalara başladık. Sosyal mesafe ve kişi sayısı kurallarına göre masa düzenimizi kuruyoruz. Sabah saat 07.00’dan 19.00’a kadar açık olacağız. Pazar günü hariç her gün açık olacağız. Daha önce bu kurallara göre çalıştığımız için tecrübeliyiz. Yüzde 50’lik müşteri alma kuralına da uyum göstereceğiz. İnşallah herkes için güzel bir sezon olur” diye konuştu.

AYLARDIR BU HABERİ BEKLİYORUZ
Barbun Restoran İşletme Müdürü Celil Çavdar, “Açılış haberinin gelmesi ile çok heyecanlandık. Aylardır bu haberi bekliyorduk. Hazırlıklarımıza hız kesmeden başladık. Hazırlıklarımızı bugün tamamlayıp, yarın ilk iş günümüze başlayacağız. Sabah saat 07.00’dan 19.00’a kadar açık olacağımız için canlı müzik yapmayı düşünmüyoruz. İş yoğunluğuna göre Cumartesi günleri canlı müzik yapabiliriz” ifadelerini kullandı. 

ÇOK MUTLUYUZ
Çıraklı Restoran Çalışanı Ramazan Kötekli, “Bizler daha önce açılmasını bekliyorduk. İnsanlar çok sıkıldı ve herkes sokaklarda. Bizlerde bu işin emekçileri olarak, geçimimizi sürdürmek için kafe ve restoranların açılmasını sabırsızlıkla bekliyorduk. Biz işçiler olarak çok mutluyuz. İyi ki böyle bir karar verildi. İşletmemizi 1 Mart itibarı ile müşterilerimizin hizmetine sunduk” dedi. (ONUR ÇADIR)
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN