MİLLETVEKİLİ GÖKCAN: HİÇBİR ÖĞRENCİMİZİ AÇIKTA BIRAKMADIK

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Turgutreis Öğrenci Yurdu'nda incelemelerde bulundu.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ve yetkillerden bilgi alan Milletvekili Gökcan, Muğla’daki yurtlarla igili açıklama yaptı.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “İktidarlarımız döneminde  Muğlamızda 2002 yılında 2.673 olan yatak  sayısını  kat be kat artırarak, öğrencilerimizi açıkta bırakmadık” dedi.

Milletvekili Gökcan açıklamsında şu bilgilere yer verdi.

Geçen yıl Muğla'mızda  8 bin 35 olan yurt  kapasitemizi yaptığımız yatırımlar ile bu yıl % 72 kapasite artış oranı ile 13 bin 830’a çıkardık.

Yaptığımız yeni  yurtlar için 500 Milyon  TL’nin üzerinde  kaynak kullandık. 

Yaşanan bu artış  ile Yeryüzü Cenneti Muğla’mızda Üniversite eğitimi görmek için ve KYK yurtlarımıza başvuru yapan Türkiye'nin dört bir yanından gelen evlatlarımızın tamamını  yurtlarımıza yerleştirdik.

Yurtlarımızın olmadığı ilçelerde de Gençlik Spor Bakanlığı ve Muğla Valiliği olarak misafirhane pansiyon ve otel kiralama yöntemleri ile hiçbir gencimizi  mağdur etmedik.

Hiçbir öğrencimizi dışarıda bırakmadık.

Öğrenci kardeşlerimizi Gençlik ve Spor Bakanlığımızın  konforlu ve  güvenli yurtlarımıza yerleştirmenin sevincini  yaşıyoruz.

Muğlamıza kazandırdığımız bu yatırımlar için Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’na  teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Anadolunun dört bir yanından Muğlamıza gelen öğrencilerimizin aileleri  müsterih olsun.  Son derece güvenlikli, konforlu, temiz ve geniş  sosyal donatı üniteleri ile gençlerimiz güzel bir eğitim dönemi geçireceklerdir.

Devlet yurdu olmayan Marmaris ve  Bodrum ilçelerimize de yeni yurt yatırımları planlamış bulunuyoruz.

Yeni eğitim dönemimiz ve yurtlarımız hayırlı uğurlu olsun…


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN