MİLASLI ZEHİR SOLUMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Muğla Milletvekili Suat Özcan Milas'ta ısınma amaçlı olarak Sobalar Ekim/Kasım ayından Nisan/Mayıs aylarına kadar yaklaşık 6-7 ay yanmakta ve yakıt olarak da genelde pahalı ithal kömür ile ucuz yerli kömür kullanılmaktadır dedi.

PAYLAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı son yıllarda Milas Ataparka bir ölçüm cihazı koymakta ve Milas’ın hava değerlerini ölçmekte ve maalesef ki bu değerleri açıklamamaktadır. Herkes çok iyi bilmektedir ki bu hava değerleri insan yaşamına tehlikeli boyuttadır.
Milas’ın kış aylarındaki hava kirliliği ve doğalgaz getirilmesi ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bir soru önergesi vererek konuyu sordu? 
Milletvekili Özcan; Hava kirliliğinin tehlikeli boyutta olmasından dolayı uzunca bir zamandan beri Milas’a doğalgaz getirilmesiyle ilgili olarak yerel yöneticilerimiz ve biz siyasiler Merkezi hükümet nezdinde girişimlerde bulunmaktadır. Bu girişimlerde hiçbir zaman Milas’a doğalgaz verilmeyecek veya gelmeyecek diye bir söylem duyulmamıştır ya da bulunulmamıştır. 
Milas’a doğal getirilmesiyle ilgili olarak 12 Şubat 2020 tarihinde bizzat Enerji Bakan yardımcısı ile görüştüğünü olumsuz bir tablonun olmadığını hatta bu konuda çalışıldığını öğrendikten sonra bir Milaslı olarak memnun ve mutlu olduğumu belirtmek isterim. 
Muğla Milletvekili Suat Özcan; Ancak bu iş böyle mutlu olmakla sevinmekle olmuyor. Yetkililer ya da İktidar sahipleri Milas’a acilen doğalgaz getirmelidir. Eğer getirmemekte direnilir ya da ısrar ederlerse bunun adı 75 bin  “MİLASLIYI ÖLÜME TERK ETMEK” demektir. Tüm görevlileri, başta iktidarın Muğla milletvekillerini buradan çağrı yapıyorum, bir an önce bu konuyu el ele vererek çözelim dedi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN