Mesleki Teknik Anadolu Lisesi yeni binasında

Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni binasına taşınmaya başladı. Bir süredir taşınacağı konusunda tartışmalar yaşanan Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin taşınma işlemi nihayet başladı. Tam 28 yıl önce yapılan eski okulun yeni binasına taşınma işlemi sürüyor. 24 derslik ve 3 atölyeden oluşan yeni bina 23 milyon TL'ye mal olmuştu.

PAYLAŞ

Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin liseler yerleşkesindeki yeni binaya taşınma işlemi başladı. Bir süredir taşınması konusunda çeşitli tartışmaların yaşandığı okulun taşınma işlemine Fethiye Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, Şoförler Odası ile İş kur yetkilileri destek veriyor. Okul Müdürü Ramazan Kuşçu’nun öncülüğünde devam eden taşınma işlemlerinin yaklaşık 10 gün sürebileceği belirtiliyor. 2 yıldır taşınması beklenen Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni binası 24 derslik ve 3 atölyeden oluşuyor. Atölyeler kısmında bilişim, iletişim ve elektrik atölyesi bulunurken, diğer tesisat, mobilya ve gemi atölyeleri eski binadaki yerlerinde devam edecek. 2017 yılında yapımına başlanan geçici kabulü, 26 Haziran 2019 yılında kabul edilen yeni binanın bahçesinde tribünlü basketbol sahası da bulunuyor. Geniş bir bahçeye sahip olan okula bir mobilya atölyesi ile 200 kişilik pansiyon yapılması teklif edildiği ve yatırım programına alınmasının istendiği de öğrenildi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni binasına taşınmaya başladı. Yeni bina 24 derslik ve 3 atölyeden oluşmaktadır. Atölyeler kısmında bilişim, bilişim-iletişim ve elektrik atölyesi bulunmaktadır. Okul bahçesine yapılmak üzere yatırım programına bir mobilya atölyesi ve 200 kişilik pansiyon teklifi edilmiştir. 23 milyon TL’lik bir yatırım hizmete girecektir. Taşınma işlemi devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN MÜJDE VERMİŞTİ
Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin taşınması konusunda bazı tartışmalar yaşanmıştı. AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye ziyaretinde milli eğitim bakanı ile görüştüğünü ve Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni binasına taşınacağını açıklamıştı. Okulun eski binası ile ilgili tasarrufun Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından önümüzdeki günlerde belirlenmesi bekleniyor. 
 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN