Mendoz Lokum geleneğini yaşatıyor 

Fethiye'nin önde gelen lokum üreticilerinden Mendoz Lokum, 90 civarında lokum çeşidini bünyesinde bulunduruyor. Ramazan ayı öncesinde muska, sütlü ve meyveli lokumların yoğun talep gördüğü belirtildi. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Lokum Ustası Halil İbrahim Camuz, Mendoz Lokum’da üretilen lokumlarda herhangi bir katkı maddesi bulunmadığını ve doğal olduğunu söyledi. Lokum Ustası Camuz; Ramazan ayı öncesinde muska, sütlü ve meyveli lokumların yoğun talep gördüğünü aktardı.   

Lokum Ustası Halil İbrahim Camuz yaptığı açıklamada Lokum ve şekerleme baba mesleğimiz. Ramazan ayı öncesinde işlerimiz biraz yoğun. Mendoz Lokum olarak ürettiğimiz lokumlarda herhangi bir katkı maddesi yoktur. 80-90 civarında lokum çeşidimiz bulunmaktadır. Muska, sütlü ve meyve aromalı lokumlar yoğun talep görüyor. Çocukluğumdan bu yana lokum imalatı yapıyorum. 50 yaşındayım, 10 yaşından itibaren bu sektörün içerisindeyim. Fethiye halkının mübarek Ramazan ayını kutluyorum” şeklinde ifadeler kullandı. 

İşletmeden sürekli lokum aldığını kaydeden Nasrettin Arslan, “Düzenli olarak buradan lokum almaktayım. Ramazan ayı öncesinde dağıtmak ve ailemle yemek için aldım. Geleneksel lezzetimiz olan lokumları, halkımıza tavsiye ediyorum” dedi. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN