MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Fethiye'de de maske ve sosyal mesafe denetimleri gerçekleştirildi. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, 'Farkındalık oluşması adına Türkiye'de denetlemeler aynı gün ve aynı saatte yapılıyor. Bütün amacımız vatandaşları bilinçlendirmek' dedi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Gün boyu süren denetimlere Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ruhsar Doyuk, Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şaban Sarıkaya ile diğer görevliler katıldı. Denetimler sabah saatlerinde şehir merkezinden başladı. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat başkanlığındaki denetleme heyeti; çarşıda bulunan esnaflara ve vatandaşlara Kovid-19 salgını önleme tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maskenin önemi hakkında uyarılarda bulundular.

Ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve beraberindeki heyet, kordon boyunda bulunan günübirlik tekne yetkililerine maske kullanımı ve sosyal mesafe hususunda hatırlatmalarda bulundu. Kaymakam Fırat ve beraberindekiler daha sonra yarımada üzerinde bulunan bir plajda denetleme gerçekleştirdi.   

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanlığımızın talimatları ile her hafta denetimlerimizi sürdürüyoruz. Farkındalık oluşması adına Türkiye’de denetlemeler aynı gün ve aynı saatte yapılıyor. Bütün amacımız vatandaşları bilinçlendirmek. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması adına uyarılarda bulunuyoruz. Fethiye’de de uygularımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN