MASKE TAKMAYANLAR CEZALANDIRILDI

Fethiye'de yeni tip korona virüsü tedbirleri kapsamında Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat öncülüğünde Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, maske denetlemelerinde bulundular. İç İşleri Bakanlığı'nın genelgeleri kapsamında Fethiye'de de toplu taşıma ve ticari taksiler üzerinde denetleme yapılırken ayrıca özel işletilen bir plajda da denetleme gerçekleştirildi. Araçlarına yolcularını maskesiz şekilde alan sürücüler hakkında da cezai işlem uygulandı. Kaymakam Eyüp Fırat, yaptığı açıklamada 'Fethiye'de maske takma ve sosyal mesafeye uyum konusunda ciddi şekilde bilinçlenme var' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen Kovid-19 salgını önlemleri çerçevesinde, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat öncülüğünde, Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri sık sık denetlemeler gerçekleştiriyor.  Fethiye'de yapılan uygulamalarda Covid-19 tedbirlerine uymayanlar, gerekli cezai işleme tabi tutuldu. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Fethiye'de de maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimleri gerçekleştirildi. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat başkanlığında sabah saatlerinde Merkez Yeni cami önünde başlayan denetlemelerde, toplu taşıma araçlarıyla ticari taksiler durdurulup maske ve araç içindeki sosyal mesafe kontrolleri yapıldı. Gün boyu süren denetimlere Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ruhsar Doyuk, Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şaban Sarıkaya ile diğer görevliler katıldı. Günü birlik tur teknelerine yolcu getiren araçların da denetlendiği kontrollerde, bir araçta turistlerin maskesiz vaziyette bulunmaları üzerine araç sürücüsü hakkında işlem yapıldı. Kaymakam Eyüp Fırat ve beraberindekiler sürücüleri uyarırken daha sonra Dispanser Caddesi'nden itibaren çevredeki esnaflar da denetlendi. Kaymakam Fırat, esnaflara ve vatandaşlara maske ve sosyal mesafe konusunda titiz davranılması gerektiğini hatırlattı. 
PLAJA GEÇİLDİ
Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve beraberindekiler, Oyuktepe'de bulunan Sea Mea Beach plajına geçerek burada da denetleme gerçekleştirdi. Plaj girişinde ateş ölçümü yapılan Kaymakam ve beraberindekiler, plajda alınan tedbirleri yerinde gördüler. Sosyal mesafeye uyularak güneşlenmekte olan turistler, masmavi denizde gönüllerince eğlenirken Covid-19 tedbirlerinin yerinde olduğunu ve harfiyen uyduklarını belirttiler. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İçişleri Bakanlığımızın talimatları ile farkındalığı arttırmak adına eşzamanlı olarak Türkiye genelinde denetlemeler gerçekleştiriliyor. Fethiye'de de görevli arkadaşlarımız ile farkındalığı arttırmak için yine sahadayız. Gece-gündüz demeden maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimleri devam edecek. Allah'a şükür Fethiye'de maske ve sosyal mesafeye uyum önemli şekilde artmıştır. Bunu sizler de görüyorsunuz. İnsanlarımız Covid-19 tedbirlerini uygulamaktadırlar. Fethiye bu konuda bilinçlendi. İsteğimiz herkesin maskesini takması ve sosyal mesafeye uyması. Fethiye'de tedbirlere uymayanlara önemli miktarda cezai işlem de yapıldı. Bunların miktarını sizlerle paylaşırız” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN