Marmaris'e Gelmek İçin Birçok Sebep Var

İstanbul'da 24'üncü kez düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarı EMITT'e katılan ve fuara damga vuran Marmaris standı, fuar boyunca turizmcilerin ve tatilcilerin büyük ilgisini çekti. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, FRT TV'ye verdiği röportajda, ' Marmaris'e gelmek için birçok sebep söz konusu. Bu sadece klasik anlamda deniz, kum, güneş değil bununla beraber doğanın içerisinde çok farklı alternatiflerimiz söz konusu' dedi. 

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük dört turizm fuarından birisi olan 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) doğa ve sürdürülebilirlik temalı yeni kurumsal kimliği ile katılan Marmaris Belediyesi, fuarın gözdesi oldu. 
Muğla'nın gözde tatil cenneti Marmaris'e gelen yerli ve yabancı misafirler, klasik deniz-kum-güneş üçlemesinin dışında da doğaya, kültüre ve sanata dair her şeyi bulabilecekler. Fuarın ilk gününden son gününe kadar Marmaris standında olan ve meraklılarına Marmaris'i anlatan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris'e gösterilen ilgiden oldukça memnun. 


2020 turizm sezonundan beklentilerini dile getiren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "Güzel bir 2020 sezonunu hep birlikte yaşayacağız. Geçen yıl katılan arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre; oldukça verimli, oldukça güzel, öncesine göre çok daha aktif olduğunu söylüyorlar. Bu da tabi ki bizi mutlu ediyor, 2020 sezonu için de umutlandırıyor" dedi.


"2020'DE DAHA DA İYİ DURUMDA OLACAĞIMIZI GÖZLÜYORUZ"
Marmaris'e daha fazla turist çekebilmek için yurt dışı ve yurt içinde birçok görüşmeler yapan Başkan Mehmet Oktay, bu görüşmelerin olumlu sonuçlanacağına inandığını belirterek, "2019 sezonu da çok kötü geçmiyordu. Ta ki Eylül ayında Thomas Cook firmasının batışıyla beraber başta Marmaris olmak üzere Fethiye ve Bodrum'da aynı olmak üzere ciddi anlamda etkiledi. Ancak bizim hep birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda da özellikle İngiltere'de oradaki uçak koltuk sayısındaki boşluğu doldurduğumuzu ifade edebilirim ki burada önemli olan satışların olumlu gitmesi. Eğer çok ciddi bir aksilik yaşamazsak 2019 yılına göre sayısal olarak 2020'de daha da iyi durumda olacağımızı gözlüyoruz" dedi.


"TATİLCİLERİMİZİN MARMARİS'E GELMESİ İÇİN BİRÇOK SEBEP VAR"
Tatilcilerin Marmaris'e gelmeleri için birçok sebep bulunduğunu anlatan Başkan Oktay, "Marmaris'e gelmek için birçok sebep söz konusu. Bu sadece klasik anlamda deniz, kum, güneş değil bununla beraber doğanın içerisinde çok farklı alternatiflerimiz söz konusu. Dalış turizmimiz var, ekoloji üzerine çok ciddi yatırımlara girdik, çalışmalara başladık. Kültür sanat ve spor anlamında tesislerimizi yeniliyoruz. Kısa film festivalimiz var. Ralli şampiyonamız var. Tatilcilerimizin Marmaris'e gelmesi için birçok sebep var" dedi.


"DOĞANIN BİZE VERDİĞİ CEVAP ÇOK SERT OLUYOR"
Marmaris Belediyesi'nin 'doğa ve sürdürülebilirlik' temalı yeni kurumsal kimliğini açıklayan Başkan Oktay, "Neticede dünya coğrafyası bizim yaşadığımız evimiz. Ve küçük ölçekten gidecek olursak insan nasıl evini temiz tutmak zorundaysak bizde yaşadığımız dünyayı korumak zorunluluğumuz var. Bu anlamda da biz oldukça duyarlı olduğumuzu ifade edebiliriz. Nitekim doğaya verdiğimiz zararda doğanın bize verdiği cevap çok sert oluyor. Bununda farklı zamanlarda örneklerini yaşıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Haber: Hülya KULALI
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN