Mahallesindeki sarnıçların restore edilmesini istedi

Fethiye'nin Karaçulha Mahallesi'nde 6 adet tarihi su sarnıcının bulunduğunu belirten Mahalle Muhtarı Mustafa Gizli, yetkililerden bu sarnıçların restore edilmesini talep etti. Muhtar Gizli, 'Karaçulha Mahallesi'nin çeşitli bölgelerinde bulunun bu 6 sarnıcın bir an önce restore edilmesini istiyorum. Günümüzde böyle göçük vaziyette kalmasını istemiyoruz. Tarihimiz yok olmasın' dedi. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Mahallenin değişik bölgelerinde 6 adet tarihi su sarnıcı bulunduğuna dikkat çeken Karaçulha Mahallesi Muhtarı Mustafa Gizli, daha önce ilgili kurumlara müracaatta bulunduğunu söyledi. Bazı sarnıçların göçme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Muhtar Gizli, sarnıçların tarihleri hakkında da kısa bilgiler aktardı. Yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını isteyen Gizli, tarihe ışık tutan sarnıçların koruma altına alınmasını istedi. 

Karaçulha Mahallesi Muhtarı Mustafa Gizli yaptığı açıklamada, “Mahallemizde 6 tane su sarnıcı bulunuyor. Karaçulha Mahallesi’nin çeşitli bölgelerinde bulunun bu 6 sarnıcın bir an önce restore edilmesini talep ediyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ve Müze Müdürlüklerine gerekli yazılarımızı yazdık. Sarnıçlarımız atıl vaziyette oldukları için bakıma muhtaç ve göçmek üzere. Sarnıçlar gün geçtikçe göçüyor. Devletimizden su sarnıçlarımıza duyarlı olmasını istiyoruz. Bu sarnıçlar yüzyıllardır insanların su ihtiyacını karşılamış. Günümüzde böyle göçük vaziyette kalmasını istemiyoruz. Tarihimiz yok olmasın” ifadelerini kullandı. (FATİH DERELİ)

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN