Hayvanların zehirlenerek öldürüldüğünü iddia ettiler

Fethiye'nin Esenköy Mahallesinde köpek, kedi ve tavukların tarlaya atılan zehirli buğday yüzünden telef olduğu iddia edildi. Mahalle sakinleri olaya tepki göstererek, CİMER'e ve gerekli yerlere şikayette bulunduklarını dile getirdiler.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

UPA (United Protection Of Animal’s Foundation-Birleşik Hayvan Koruma Vakfı) Fethiye Temsilcisi Eda Sheldon, Hayvan Eğitim Destek Merkezi (HAYED) ile birlikte Esenköy’deki mahalle sakinlerinden bilgi aldıklarını söyledi. Bölgenin bir yaşam alanı ve burada tarım yapıldığına dikkat çeken Sheldon, olayın üzerinden 5 gün geçmesine rağmen zehirli maddelerin bulunduğu yerden kaldırılmadığını ileri sürdü. 

UPA Vakfı Fethiye Temsilcisi Eda Sheldon yaptığı açıklamada, “Esenköy Mahallesi’nde yaşanan hayvan zehirlenmesi ile alakalı HAYED ile birlikte taraflarla görüştük. Yan komşusunun bahçesine zehirli buğday attığı bildirildi. Buna sebep olarak da bahçesine buğday diktiğini, kuşların gelmemesi için zehirli buğday attığını ifade etmiş. Bunun yüzünden vatandaşların kedi, köpek ve tavukları ölmüş. Gerekli yerlere şikayetinin yapılıp, yapılmadığını sorduğumuzda ise CİMER’e şikayetlerinin yapıldığını söylediler. Gerekli kurumlara başvuruların yapıldığını öğrendik. Olayın üzerinden 5 gün geçmesine rağmen zehirli maddelerin bölgeden kaldırılmamasından dolayı ilgili kurumları aradım. Biz bu konun takipçisi olacağız” diye konuştu. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN