LH FETHİYE BELEDİYESPOR'DAN GALATASARAY'A AĞIR DARBE 91-82

ING Basketbol Süper Ligi'nin 4. haftasında Galatasaray'ı konuk eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, güçlü rakibine karşı başa baş bir mücadele ortaya koydu. Normal süresi 82-82 biten karşılaşma uzatmaya giderken, kazanan taraf 91-82 ile Lokman Hekim Fethiye Belediyespor oldu. Fethiye temsilcisi uzatmada rakibine 9-0'lık bir üstünlük sağladı ve Süper Lig'deki ilk galibiyetini aldı.

PAYLAŞ

SALON: Fethiye Beşkaza 
HAKEMLER: Kerem Baki **, Kaan Büyükçil**, Serhat Büker**
LH FETHİYE BELEDİYESPOR: Erick Neal **** 25, Abdul Malik Abu **** 21, Dairon Atkins *** 15, Branden Frazier *** 13, Elgin Cook **** 13, Erdem İlter *** 4, Polat Kaya *** 2, Barış Hersek ***, Caner Ercan ** Fırat Töz *** 
GALATASARAY: George Hamilton *** 18, Darly Macon *** 11, Brock Motum *** 11, Jonathan Williams ** 11, Yiğit Arslan ** 9, Berke Atar ** 9, Barış Ermiş ** 7, Ronald Hunter ** 4, Göksenin Köksal ** 4, Ayberk Olmaz * 
PERİYOTLAR: 21-25, 41-52, 64-67, 82-82, UZT. 91-82 

Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan maçı Başhakem Kerem Baki yönetirken, yardımcılıklarını Kaan Büyükçil ve Serhat Büker yaptı. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor sahaya Erick Neal, Abdul Malik Abu, Branden Frazier, Barış Hersek ve Elgin Cook ilk beşi ile çıktı. Galatasaray ise George Hamilton, Darly Macon, Yiğit Arslan, Brock Motum ve Berke Atar beşi ile parkedeki yerini aldı. Karşılaşmayı Kaymakam Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve diğer ilgililer izledi. 

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ilk dakikalarda Elgin Cook, Abdul Malik Abu ve Ercik Neal ile hızlı hücumlarda pota altından sayılar buldu. Galatasaray ise Brock Motum, George Hamilton ile eşitliği sağladı. İlerleyen dakikalarda savunma hatalarından dolayı Fethiye temsilcisi geriye düşse de oyundan kopmadı. İlk periyodu konuk ekip 21-25 önde kapattı. İkinci periyotta sarı kırmızlılar üstün oyununa devam ederken, bu periyodu 41-52 önde kapattı. Üçüncü periyotta Fethiye ekibinde yabancıların ve Barış Hersek’in başarılı oyunuyla farkı azaltıp, skoru 64-67’ye getirdi. Son periyotta etkili oyununu sürdüren LH Fethiye Belediyespor; Erick Neal, Branden Frazier ve Abu Malik Abu’nun sayıları ile oyuna ortak oldu. Normal süresi 82-82 biten maçın uzatmalarında 9-0’lık bir seri yakalayan Fethiye temsilcisi, 91-82’lik skorla ilk galibiyetini elde etti. 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN