Kurtuluş, 'Kulüpler ve futbolcular mağdur oldu'

3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Fethiyespor'da hazırlıklar devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından liglerin devam edip etmeyeceği konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı. Buna rağmen lacivert beyazlılar, ligler oynanacakmış gibi hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

PAYLAŞ

Fethiyespor’da hazırlıklar aralıksız sürüyor. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular; federasyonun vereceği kararı bekliyor. Teknik Direktör Mesut Toros yönetiminde çalışmalarını sürdüren futbolcular, tempoyu arttırdı. Geçtiğimiz hafta futbolcuların büyük çoğunluğu Kovid-19 testinden geçip, sonuçlar negatif çıkarken; şehir dışından gelen futbolcuların test sonuçları da bekleniyor. Sakatlığı devam eden Anıl Gir, Kazım ve kaleci Halil dışında tüm futbolcular Teknik Direktör Mesut Toros yönetiminde günde çift idman çalışıyor. Antrenman öncesi salonda adaptasyon çalışması yapan futbolcular, daha sonra kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışma yapıyor. Antrenman öncesi futbolcuları ile saha ortasında kısa bir toplantı yapan Toros, federasyondan bir kararın çıkmasının beklendiğini buna göre çalışmaları yeniden planlayacaklarını söyledi. 

Fethiyespor Teknik Direktörü Mesut Toros yaptığı açıklamada, “Bir grup futbolcu ile Cumartesi günü antrenmanlarımıza başladık. Pazartesi günü aramıza katılan arkadaşlarımıza Kovid-19 testi yapıldı. Önceki testlerin sonucu negatif çıkmıştı. Diğer oyuncuların test sonuçlarını bekliyoruz. Onlar da takımla çalışmaya başlayacak. Federasyondan bir karar bekliyoruz. Antrenman önce futbolcularımız spor salonunda adaptasyon çalışması yapıyor. Sıcak hava olumsuz etkiliyor. İdmanlarımızı sabah 08.00 ve akşam 18.30’da yapıyoruz. Anıl Gir takımla çalışmaya başladı fakat tam anlamıyla hazır değil. Kazım da Fransa’dan dönmedi. Onun dışında sakat oyuncumuz yok” dedi. 

Fethiyespor Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Osman Kurtuluş, “Kovid-19 sürecinde takımımız uzun süre antrenmanlardan ayrı kaldı. Şu anda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bir sağlıkçı olarak sıcak havada maçların oynanmasına karşıyım. Bu sıcak havada uzun süre antrenmansızlığın ardından futbolcuların yüklenmesi, ciddi sakatlıklar ve kalp rahatsızlıkları getirebilir. Takım olarak istekli ve iyi durumdayız. Yönetim olarak çok ciddi bir borç yükü ile başladık. Borçlarımızın yarısını temizledik. Liglerin ertelenmesi ekonomik olarak bizleri çok zorladı. Sözleşmelerle ilgili federasyonun bir düzenleme getireceğini düşünüyorum. Kulüpler ve futbolcular mağdur. Gelirler bitti. Dünya ve futbol adına çok kötü bir sene… Önümüzdeki süreçte korona virüsünün tedavisi ile ilgili güzel beklentilerimiz var. Biz gerekli tedbirleri aldık ve bekliyoruz” diye konuştu. 

 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN