Kısıtlama günlerinde E-Devlet üzerinden ulaşılabilecek

Kovid-19 kısıtlamaları nedeni ile vatandaşlar taleplerini E-Devlet üzerinden ulaştırabilecek. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü vatandaşların 7 gün 24 saat bakanlık hizmetlerine E -Devlet üzerinden ulaşmaları için gerekli önlemleri aldı. E-Devlet ile evlerinden çıkmadan vatandaşların başvuru, talep, öneri ve şikayetleri online olarak alınabiliyor.

PAYLAŞ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat, Bakanlığımız hizmetlerine E-Devlet üzerinden ulaşmaları mümkündür. E-Devlet ile evlerinden çıkmadan vatandaşlarımızın başvuru, talep, öneri ve şikayetleri online olarak alınabilmektedir.” denildi.

E-DEVLET ALTYAPISI ÜZERİNDEN SUNULAN HİZMETLER

Alo 183 Sosyal Destek Başvurusu ve Takibi 

Bu hizmeti kullanarak aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları ve gazilere yönelik hizmetler hakkında bilgi almak üzere başvuruda bulunulabilir. Ayrıca ihmal, istismar ve şiddet vakaları için tedbir mahiyetinde ihbarlarda bulunabilir, başvurular takip edilebilir. 

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu 

Ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici veya belirlenecek süreler için verilen ekonomik destek talepleri için başvuruda bulunabilir.

Doğum Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama 

Bu hizmeti kullanarak, doğum yardımı almak için yaptığınız başvurunun sonuçlarını ve(ya) aldığınız doğum yardımı için yaptığınız itirazların sonuçları sorgulanabilir.

DİĞER E-DEVLET HİZMETLERİ

-Aile Danışmanlığı Başvurusu 
-Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama 
-Engelli Kimlik Kartı Ön Başvuru 
-Evlat Edinme Hizmeti 
-Huzurevleri Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerine Yerleşme Talebi Ön Başvurusu 
-Koruyucu Aile Ödeme Bilgileri Sorgulama 
-Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu 
-Sosyal ve Ekonomik Destek Ödeme Bilgileri Sorgulama 
-Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama 
-Ücretsiz Seyahat Kartı Ön Başvurusu 
-Koruyucu Aile İlk Görüşme Talebi
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN