'Engelli bireylere saygı tüm insanlığa gösterilmiş bir saygıdır'

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, engelin asıl zihinlerde olduğunu, engelli insanlara saygının tüm insanlığa gösterilmiş bir saygı olduğunu ifade etti.

PAYLAŞ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli bireylerin her zaman yanlarında olduklarını kaydeden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz şu ifadeleri kullandı: 
"Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak ilan edilmiştir. Ancak engelli bireyleri sadece aralık ayında değil yılın tüm geri kalan zamanlarında da hatırlamalıyız. Engelli olmak bir kusur değildir. Asıl engeller zihinde başlar. Hayatın karşına getirdiği tüm engelleri aşabiliyor musun, hayata karışabiliyor musun, ülkeni, insanları, hayvanları sevebiliyor musun? Engeller bedende değil, ruhtadır. Hayatta kimin başına ne geleceğini kimse bilemez. O yüzden her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Hiç kimsenin bir garantisi yoktur. Ama asıl olan bu engelleri ortadan kaldıracak, hayatın zorluklarını aşmaya yönelik engellilerin yanında yer alabilmektir. Engelli vatandaşlarımızın hayat standardını yükseltmek, onlara bu ülkenin değerli bir ferdi olduğunu hissettirmek bizim görevimiz. Seydikemer Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarındayız. Onların sorunlarına çözüm bulmaya, hayatı onlara kolaylaştırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Engelli bireylere saygı tüm insanlığa gösterilmiş bir saygıdır. Bu duydu ve düşüncelerle bir kez daha tüm engelli kardeşlerimizin günlerini kutluyorum."
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN