Kaymakam Fırat '30 Ağustos Milletimizin Azim ve İnancının Zaferidir'

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Fırat mesajında, 'Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, bağımsızlık aşkıyla yanan özgür yaşama iradesinden asla taviz vermeyen asil milletimizin azim ve inancının zaferidir' ifadelerine yer verdi.

PAYLAŞ

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü tüm yurtta büyük bir coşkuyla ve minnetle anılıyor. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Türk ulusunun kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmasının yanında Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin asla yok olmayacağının büyük bir örneği olduğuna dikkat çekti. 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle sonuçlanan ve her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, bağımsızlık aşkıyla yanan özgür yaşama iradesinden asla taviz vermeyen asil milletimiz azim ve inancının zaferidir. 
 
Anadolu insanının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseri olan bu büyük zafer, Türk ulusunun kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.

Bugün de aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak en önemli görevimizdir. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramında başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan savunması ve bölünmez bütünlüğümüz uğrunda canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet  ve şükranla anıyor, milletimizin 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI kutluyor, saygılar sunuyorum.”

ÇELENK SUNMA TÖRENİ YAPILACAK 
Öte yandan Fethiye’de 30 Ağustos Zafer Bayramı çelenk sunma programıyla kutlanacak. Çelenk Sunma Töreni Beşkaza Meydanı’nda 30 Ağustos Pazar günü saat 10:30’da başlayacak. Çelenk sunma töreninn ardından Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunacak. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılıp, şiirlerin okunmasıyla tören sona erecek.

Hülya Kulalı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN