KAYALARDAN DENİZE DÜŞEN TATİLCİ HASTANEYE YETİŞTİRİLDİ

Muğla'nın Fethiye ilçesine tatile gelen bir yerli turist, yaklaşık 2 metre yükseklikteki kayalıktan denize düşünce yaralandı. Plaj görevlileri tarafından ilk müdahalesi yapılan tatilci, tekneyle Ölüdeniz Lagünü'ne, oradan da Jandarma, JAK ve sağlık ekipleri gözetiminde ambulansa alınıp hastaneye kaldırıldı.

PAYLAŞ

Tatil için Fethiye Ölüdeniz’e gelen Özge Karaca isimli kadın Kelebekler Vadisi’nde serinlemek amacıyla denize girdi. Adeta cennetten bir köşe olan Kelebekler Vadisi Plajı’ndaki 2 metrelik kayalıklara çıkan Özge Karaca, buradan denize atlamak isterken ayağı kayıp kayalıklara çarparak denize düştü. Plajdaki görevliler, anında yardıma koşup ilk müdahaleyi kıyıya çıkararak yaptılar. Ayağa kalkamayan tatilci kadın için koya ait tekne harekete geçirildi. Bu arada 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istendi. Tekneye alınan yaralı kadın, Ölüdeniz Lagünü’ndeki iskeleye götürülürken, sağlık ekipleriyle Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığı ve JAK ekipleri de karadan iskeleye giderek kazazedeyi bekledi. Zaman kaybetmeden tekneden alınıp sedyeye konulan Özge Karaca, ambulansa taşındı. Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan tatilcinin sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Tatilcinin, Kelebekler Vadisi’nde sahilde yüzerken çıktığı kayalıktan düşmesi sonucu yaralandığını ifade eden görevli Murat Selim Şeren “Yaklaşık 2 metreden kayalıklara çarparak denize düşmesi sonucu yaralandı. Denizden çıkarıp ilk yardımı yaptık. Tekneyle Ölüdeniz Lagünü’ne getirdik. Jandarmaya haber verdik. Ambulans bekliyordu. Kazazedeyi teslim ettik” ifadelerini kullandı.

KONTROLLÜ OLMAK ZORUNDALAR

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi’nin çok güzel bir doğa cenneti olduğunu belirten dağcı Murat Selim Şeren, ''Doğal ortamlara özellikle böylesi bir dönemde kendimizi veriyoruz. Terlik ve benzeri şeylerle vadide tırmanmamalarını istiyoruz. Uyarı levhalarına dikkat edilmelidir. Bu yaşanan dağ kazası değildir” diye konuştu.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN