KISITLAMA BİTTİ, ÖLÜDENİZ'E KOŞTULAR

Fethiye'de öğrenciler LGS'nin stresini denizde attı. Tatil için Fethiye'de bulunan yerli turistler de kısıtlama bitince soluğu Ölüdeniz plajlarında aldı. Dünyaca ünlü Ölüdeniz sahilinin kısıtlama anı ile sonrasındaki dolu hali kameralara yansıdı.

PAYLAŞ

Fethiye’de de yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın ardından öğrenciler kısıtlama da bitince aileleriyle birlikte soluğu dünyaca ünlü Ölüdeniz Plajlarında aldı. Arkadaşları ve aileleriyle yüzen öğrenciler, LGS stresini denizde atarken tatilde kısıtlamaya takılan tatilciler de yasağın kalkmasıyla birlikte Kumburnu ve Belceğiz Plajlarına akın etti. 
Saat 09.00 ile 15.00 arasındaki sokağa çıkma kısıtlamasının ardından öğrenci ve ailelerin adresi dünyaca ünlü Ölüdeniz Plajları oldu. Saat 15.00’e kadar boş olan sahil, kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte dolmaya başladı. Kısıtlamaya Ölüdeniz’de yakalanan yerli turistler yasak kalkınca Ölüdeniz Kumburnu Plajı’na koştu. Plaj girişinde ateşleri ölçülerek Kumburnu Tabiat Parkı’na alınan tatilciler, doya doya denizin ve güneşin tadını çıkardılar. Kumburnu girişinde yoğunluk oluşunca güvenlik görevlileri sosyal mesafe konusunda tatilcileri uyardı. Maskesi olmayanlara plaj girişinde maske de temin edilirken tatilciler, el dezenfektelerinden de yararlandılar. Tatilciler, Ölüdeniz’e stres atmak için geldiklerini, üç aydan bu yana yasaklar nedeniyle bunaldıklarını belirterek “Ölüdeniz’de dinleniyoruz. Oldukça rahatladık. Harika bir tatil yaptık” ifadelerini kullandılar. 

 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN