Kaya'dan, Kaymakam Fırat'a ziyaret

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat'a kutlama ziyareti gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’a ziyarete; Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Şentürk, Erdinç Kara, ve İlçe Milli Eğitim Özel Büro sorumlusu İsmail Çazağ ile proje sorumlusu öğretmen Eylül Uçar da katıldı. 

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ziyaret hakkında yaptığı açıklamada, “Ülkemizde her 24 Kasımda Atatürk’ün mektepler başöğretmenliği ile anılmasından kaynaklanan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. Biz de bu kutlamaya öncelikle hafta itibariyle Sayın Kaymakamımızı ziyaret etmek istedik. Kendileri bize eğitim konusunda her türlü desteği sağlıyorlar, her türlü yardımları hem devletimiz adına, hem de şahsi olarak esirgemiyorlar. Bu anlamda Sayın Kaymakamımıza eğitim camiası adına teşekkürlerimizi sunmak ve bugün itibariyle 24 Kasım Öğretmenler Haftasının başladığını belirterek eğitim adına Kaymakamımıza teşekkür etmek adına ziyarette bulunduk” ifadelerini kullandı.
UZAKTAN EĞİTİME DEVAM EDİLİYOR
Kaya, “Öncelikle okul öncesi eğitim kurumları hariç diğerlerinde online, uzaktan eğitime devam ediliyor. Ülkemizde eğitim hiçbir şekilde aksamıyor. Öğrencilerimizin, velilerimizin çok dikkat etmesi gereken husus şudur: Biz velilerimizin okullara girmesini istemiyorduk, şu anda online eğitimle devam edildiği için velilerimiz okul öncesi kurumlar dışında okullara gitmiyorlar ama okul öncesi kurumlarda velilerimizin hassasiyetle okul bahçesine ve okul içerisine girilmemesi uygulamasına devam edilmesidir. Yine bunun ötesinde çocuklarımızın maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını asla aksatmamalarını, ailelerinde bunu çocuklarına teşvik etmelerini öneriyoruz. Bunun dışında zaten derslerimiz online işleniyor, öğretmenlerimiz görevlerinin başında, eğitim öğretim bir şekilde devam ediyor. Allah cümlemizi bu salgından korusun diliyoruz. Önce sağlık, her işin başı sağlık, eğitimi de ihmal etmiyoruz, üzerimize düşen bütün görevi öğretmenlerimiz ile birlikte yapıyoruz” dedi. 
BU GÜNLER DE GEÇECEK
Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayıp, “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve kıymetli ekibi öğretmenler günü dolayısıyla bugün ziyaretime geldiler, kendilerine teşekkür ediyorum. Pandemi tedbirleri nedeni ile bu yıl Öğretmenler Günü alışık olduğumuz şekilde kutlanamayacak. Bu, bütün Türkiye’de böyle olacak. İnşallah bu günler de geçecek. Her şeyin başı sağlık… Ben bu vesile ile Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere bütün öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnşallah daha güzel, daha sağlıklı günlerde daha coşkulu kutlamaları hep birlikte yapacağız” diye konuştu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN