Kavaklıdere Belediye Başkanı'ndan Survivor'a Tepki!

TV8 kanalında yayınlanan Survivor adlı yarışmaya, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir'den tepki geldi.

PAYLAŞ

TV8 kanalında yayınlanan Survivor adlı yarışmaya Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir’den tepki geldi. Kırkpınar Başpehlivanı olan İsmail Balaban’ın Survivor adlı televizyon yarışmasına katılmasına, Başkan Demir tepki gösterdi. Öte yandan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Survivor yarışmasında Bodrum’u temsil edecek olan Yiğit Alp Poyraz’a yürekten inandığını dileyerek, başarı dileklerinde bulundu.

Macera, açlık, fiziksel, ruhsal, güç, zekâ kısacası zor şartlar altında mücadele edilen Survivor'ın yeni yayın tarihi ve bu yılki yarışmacıları belirlendi. 10 yarışmacının ünlüler takımında olduğu, 10 yarışmacının da gönüllüler takımında olduğu Survivor 2021 için geri sayım başladı.

Kırkpınar Başpehlivanı olan İsmail Balaban’ın, Survivor yarışmasına katılmasına, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir tepki gösterdi. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği tarafından yapılan açıklamada başpehlivan Balaban’a destek çıkılarak; “Survivor 2021 programına katılacak olan 2013 ve 2017 yılları tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri başpehlivanı İsmail Balaban’ın yağlı güreş pehlivanlarının gücünü yansıtacağına ve yağlı güreşin tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyor, kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamaya Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir tepki gösterdi. Başkan Demir, kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yorum yaparak, hem Survivor programını hem de Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’ni eleştirdi.

“BAŞPEHLİVAN, BÖYLESİ GEREKSİZ ve YERSİZ BİR GÖSTERİ PROĞRAMINA KEŞKE HİÇ KATILMASA”

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir’in o yorumu şu şekilde oldu,

“Yağlı pehlivan güreş camiası olarak bizler güreş pehlivanlarımızın gücünü göstermekten daha önce yağlı pehlivan güreşlerimizin kültürünü göstermemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Bizleri biz yapan kültürel değerlerimizden birisi olan ata sporumuz. Yağlı pehlivan güreşlerimizin aktif başpehlivan temsilcilerinden birisi. Yağlı pehlivan güreş kültürümüz ile uzaktan yakından alakası olmadığı isminden ve içeriğinden belli olan böylesi gereksiz ve yersiz bir gösteri programına keşke hiç katılmasa veya illaki katılacaksa aktif güreşi bıraktıktan sonra katılmayı düşünseler daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Bu gösteri programı yağlı pehlivan güreş kültürümüze ve değerlerine sanki büyük katkı sağlayacakmış gibi yağlı pehlivan güreş düzenleyen kentler birliğimizin sosyal medya hesaplarından yapmış olduğunuz bu paylaşmanızı da bir anlam veremedim. Birlik olarak görev ve misyonumuz bu olmasa gerek...”

Öte yandan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Survivor yarışmasında Bodrum’u temsil edecek olan Yiğit Alp Poyraz’a yürekten inandığını dileyerek başarı dileklerinde bulundu. Başkan Aras’ta yine kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak; “Survivor yarışmasında Bodrumumuzu temsil edecek olan Yiğit Alp Poyraz kardeşime bu yolculuğunda başarılar diliyorum. Bodrum halkının destekleriyle yarışmada başarılı olacağına da yürekten inanıyorum. Yolun açık olsun Yiğit Alp” ifadelerine yer verdi.

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN