Karma sergi beğenildi

Fethiye Kardelen Sanat Derneği Tasarım Atölyesi karma sergisi beğeni büyük beğeni gördü. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu'nda gerçekleşen organizasyonda yaklaşık 100 çalışmanın sergilendiği kaydedildi.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Sanat anlamında çalışmalarını aralıksız sürdüren Fethiye Kardelen Sanat Derneği, bu kez Tasarım Atölyesi’nde yapılan çalışmaları sergiledi. Seramik, örme çanta, alçı heykel, boncuk yapımı tablo, tasarım kıyafetler, doğal ürünlerden objeler ve geri dönüşümlü malzemelerden resimlerin yer aldığı karma sergi; gezenlerin beğenisini kazandı. Yaklaşık 100 eserin yer aldığı sergide Ayşim Çakmak, Ayşegül Onay, Şükran Doğrar, Rasim-Türkan Şohoğlu, Oya Erol, Selda Çınar, Güzide Aksoy, Selma Saban, Ayşe Eratlı, Emel Sarpkaya, Raika Tanrıöver ve Talin Kalemkaryan’ın çalışmaları yer alıyor. 

Sergi hakkında açıklama yapan Fethiye Kardelen Sanat Derneği Başkanı Şule Bozok, “Fethiye Kardelen Sanat Derneği Tasarım Atölyesinin çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.Bu sezon Tasarım Atölyemizin ikinci sergisi. Burada birbirinden güzel çalışmalarımız yer alıyor. Çeşitli malzemelerden eserler üreten arkadaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Artık daha geniş kapsamlı sergiler oluşturuyoruz. Daha çok yeniyiz ama önümüzdeki yıllarda daha güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. Karma sergimizde doğal ürünlerden objeler, geri dönüşümlü malzemelerden yapılan resimler, örgü çantalar, alçı heykel ve tasarım kıyafetler bulunmaktadır” dedi. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN