KARAYİĞİT VE YÖNETİMİNDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit beraberinde Meclis Başkanı Kemal Karadenizli ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

PAYLAŞ

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’nda gerçekleşen ziyaret sohbet havasında geçti. Fethiye ve Muğla’daki tarımsal üretim üzerine görüşlerin aktarıldığı ziyarette Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye’nin sorunlarının çözümünde AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e destek olacaklarını belirtti. Fethiye’de zirai üretim adına ilgili kurumlar ve Ziraat Odası ile iletişim halinde olduğunu kaydeden Öztürk, geniş katılımlı çalıştaylar ile sorunların tespit edilebileceğine değindi. 

Ziyarette konuşan Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, “AK Parti Fethiye İlçe Başkanı ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretine geldik. Ziraat Odası olarak, Fethiye’nin sorunlarının çözümünde her zaman İlçe Başkanımızın yanındayız. İlçemizin sorunlarının çözümünde tüm siyasi partilerle çalışmaya hazırız. Pandemi döneminde tarımsal üretimin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetimine başarılar diliyorum” şeklinde ifadeler kullandı. 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk açıklamasında, “Ziraat Odası Başkanımız Kenan Karayiğit, atandığım dönemde de hayırlı olsun ziyaretine gelmişti. Şimdi yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte bizleri ziyaret ediyorlar. Fethiye için bir şeyler üretmek, eksikleri gidermek ve sorunlara çözüm bulma konusunda işbirliği yapma hedefindeyiz. Sivil toplum kuruluşlarımız ve tüm odalarımız bu konuda bizimle işbirliği içinde olacaktır. Geçtiğimiz zaman diliminde artık her ülke kendi kaynaklarını iyi kullanıp, üretime dönüştürmek zorunda. Biz de bu noktadan sonra elimizden ne geliyor ise yapmaya hazırız, 24 saat emirlerindeyiz. Fethiye için ne yaparsak birlikte yaparız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Açıklamasını sürdüren Öztürk, “Pandemi döneminde bu tür sorunlar daha da göz önüne gelmeye başladı ve son zamanlarda sözleşmeli çiftçilik uygulanmaya başlandı. Bu istikrarı sağlamak ve üreticilerin yarınlara daha güvenli bakmasını sağlayacak bir sistem. Bunlarla ilgili her zaman çalıştay yapmaya ve bu konulardaki eksiklikleri tespit etmeye hazırız. Bu konuda ilgili kurum yöneticileri ve Fethiye Ziraat Odası Başkanımız ile irtibat halindeyiz. Üniversitenin de dahil olduğu geniş kapsamlı toplantılarda eksiklikleri tespit edip, bunlar Bakanlık düzeyine taşıyabiliriz” dedi. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN