Karaca, Çalış'ta esnaflarla görüştü

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Çalış Sahil Düzenlemesi projesi öncesinde Çalış'ta esnafları gezdi, incelemelerde bulundu. Çalış'ın çehresini değiştirecek proje için esnaflarla görüşmeler sağlandı. Karaca, 'Esnafları mağdur etmeden projeyi gerçekleştiriyoruz' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

2021 yılı yaz sezonunun başlangıcına kadar bitirilmesi beklenen proje tamamlandığında, Çalış’ın çehresi değişecek. Oturma gruplarından peyzajına, özel parke taşından ışıklandırmasına kadar baştan sona değişecek Çalış Plajı’nda, çalışmaların 1 hafta içerisinde başlaması bekleniyor. Projede öncelikle alt yapı çalışmasının yapılacağı ardından üst yapıya geçileceği öğrenildi.  Çalış sahilindeki esnaf ziyaretlerine Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ilgili belediye daire amirleri ve personelleri de eşlik etti.
“Mahallem adına teşekkürler”
Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan Foça Mahalle Muhtarı İlker Can, “Çalış turizm bölgelerimizden birisiydi. Özlenen bir proje. Esnaflarımızla başkanımız görüştü. Esnaf arkadaşlarımız da biraz taşın altına elini koyacak. Ben mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.
Ay, “2021’de güzel bir Çalış ile sezona başlayacağız”
Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay ise, “Proje üzerinde 6 aydır çalışılıyor. Sayın Başkanımız bugün yerinde görmek için ziyaretler yapıyor. 2021’e çok güzel bir Çalış ile başlayacağız. Fethiye Belediyesi’ne çok ama çok teşekkür ediyorum. Yeni bir Çalış için biz de taşın altına elimizi sokuyoruz” dedi.
Karaca, “Esnafları mağdur etmeden projeyi gerçekleştiriyoruz”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Burada arıtma ile ilgili ciddi bir problem vardı. Büyükşehir ile birlikte çalışarak, kapasiteyi yüzde 120 arttırdık. Sezona yetiştirmeye çalıştırıyoruz. Çalış sahil bandı dönemin belediye başkanı Şakir Kandönmez’in projesiydi. Görüyorsunuz şuan atıl durumda. Esnaflarımızı tek tek gezdik. Esnaflarımızı da mağdur etmeden projemizi gerçekleştiriyoruz. 1 milyonu Çevre Şehircilik Bakanlığı’ndan, 6 milyon TL’yi de Fethiye Belediyesi olarak bizler vererek projemizi gerçekleştireceğiz. 3,5 milyon TL’lik bir projeydi. Bu rakamı daha da güzel bir şeyler katmak için 7 milyona bu rakamı çıkardık. 15 Nisan’a kadar projemizi bitireceğiz. Esnaflarımızı tek tek gezdik, onları mağdur etmeyeceğiz” dedi. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN