Karaca, '100 kişinin evi yıkılacak'

Fethiye'nin 41 mahalle muhtarı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'ya taziye ziyaretinde bulundu. Karaca muhtarların soruları üzerine, ziyarette birçok konuyla ilgili değerlendirmede bulunurken başta Kayaköy olmak üzere Faralya, Göcek, Üzümlü ve diğer mahallelerde 100 kaçak binanın yıkılmasının talimatının geldiğini bildirdi. 

PAYLAŞ

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü ile mahalle muhtarları geçtiğimiz günlerde amcasını kaybeden Belediye Başkanı Alim Karaca’ya taziye ziyaretinde bulunup; başsağlığı dileğinde bulundular. Su fiyatları üzerinden alınan katı atık bedelinin Bakanlık tarafından yasalaştırıldığından dolayı alındığını ifade eden Karaca, “Meskenlerde fiyat 14 lira 60 kuruştu. Biz bu rakamı şehir merkezinde 10 TL’ye, köyden mahalleye dönüşen yerlerde ise 8 TL’ye çektik. Meskenlerde tepki yok. Ancak işyerinde bir tepki var. İşyerinde metrekare üzerinden fiyat hesaplanıyor. Buna yapılacak bir şey yok! Bakanlığın bir çizelgesi var. Onun üzerinden bir hesaplama yapılıyor. Biz bunu almak mecburiyetindeyiz. Bizim amacımız vatandaşımızı üzmek değil, ancak bizlerde yasaların üzerinde değiliz! Biz bunları uygulamak zorundayız” dedi.

KAÇAK İNŞAATA İZİN VERMEYİN
Kesinlikle kaçak inşaat yapılmamasını isteyen Belediye Başkanı AlimKaraca, “Lütfen hiç kimsenin kaçak inşaat yapmasına izin vermeyin. Devlet yeni yasa çıkarıyor. Yasada yeni yapılan kaçak inşaatların yıkımı, ayrıca yapılan binaların kiraya verilmesi yada satışının yapılması kesinlikle engelleniyor. Ciddi yaptırımlar geliyor, lütfen bunu tüm vatandaşlarımıza sizler de anlatın. Bakanlıktan 100’den fazla yapının yıkımı için liste geldi. En çok Faralya’da var. Birçok mahallede var. Bakanlık ‘yıkacaksınız’ diyor. 2018-2019-2020 yılında yapılan ne kadar kaçak bina varsa hepsini yıkacağım diyor. Durum ciddi. Bunun bilinmesinde fayda var” diye konuştu. 

FETHİYE ESNAFINI VE TURİZMCİLERİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIM”
Körfez kirliliğiyle yapılan yorumlara da değinen Karaca, “CHP’li belediye körfezi kirletti diyorlar, ben geleli 1 ay olmuş. Ben mi kirlettim körfezi? Amaç Fethiye ve Büyükşehir Belediyesi’ni zan altında bırakmak. Biz arıtmayı tüm halka açtık. Gerçekten güzel bir arıtma yapılmış. Geçmiş yönetimde yapan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Arıtma tesisinin çıkış değerleri Çevre Bakanlığı tarafınca online kontrol ediliyor. Sistemde dakika dakika inceleniyor ve raporlanıyor. Bu durum artmadan kaynaklansa bu arıtmayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalıştırır mı? Çalıştırmaz. Ben kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum. Ama benim halkımın gerçekleri bilmesi gerekiyor. Bir televizyon kanalını getirip sezon ortasında vatandaşın eline mikrofon verilmez. Ben Fethiye esnafını ve turizmcileri düşünmek zorundayım. Benim otelim yok, restoranım yok. Ama ben Fethiye’yi yönetiyorum. Ben burada yaşayan 160 bin vatandaştan sorumluyum. Ölüdeniz’eileri teknolojili sıfır arıtma yapıldı. ‘Arıtma çalışmıyor’ diyorlar. Arıtma son sistem çalışıyor. Burada suçlu aramayacağız. Burada farklı siyasi görüşlerde birçok kardeşimiz, abimiz var. Ben partizanlık yapmıyorum, ben bölgeme hizmet için geldim. Mesele Fethiye’ye katkı sunabilme meselesidir. Bizler körfez temizliği için mücadele veriyoruz. Aldığımız duyumlara göre önümüzdeki günlerde dip taraması başlayacak. Ama birbirimizi suçlamamamız gerekiyor. Halkımız bize güveniyor. Biz halkımıza karşı doğru olmak zorundayız. Ben gece gündüz çalışıyorum. 5 yıl boyunca 41 mahalleye hizmet etmek zorundayım. Sizlerle birlikte bir olup çalışmalıyız. Artık mahalle mahalle geziyorum. Halk bizleri görmek istiyor. Mahallelerde vatandaşların da katılımı ile sorunları dinleyeceğiz” ifadelerini kullandı. 
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • olcay | 15 Ocak 2020 17:52

  İyi niyetle çalıştığını düşünüyorum. Şu sokak köpeklerine çare bekliyoruz. Güneş battıktan sonra sokakta yürünmüyor köpekler saldırıyor. Sahipli olanları bahçesine bağlansın. Medeni hiçbir ülkede hayvanlar sokakta zincirsiz gezmiyor. Yerli-yabancı Hayvanseverler sokak köpeklerini besleyeceklerine Himayelerine alsınlar. 5 sene önce Kuduz Aşısı olmak zorunda kaldım.

 • Misafir | 15 Ocak 2020 16:16

  Sayın başkan,kayaköydeki 800 tane kaçak villayı neden görmezden geliyorsunuz, eğer bu seçtiğiniz 100tane yapı , garibanların evleriyse, bunların ahı sizi tutar,zenginlerin villlalarına hiç yıkım emri gelmemiş,bunu açıklayın bakalım millete

 • bulent şahin | 14 Ocak 2020 15:25

  tersane hakkinda hicbirsey soylenmiyor.aritma iyi calisiyor deniliyor yazin metan gazindan pencere acamiyoruz sehir icinde aritma olmaz yeri degismesi gerek

 • Vatan Türk | 14 Ocak 2020 15:13

  Harika bir haber!!! Kaçak inşaatları durdurmalıyız!! Yeter diyoruz!! Mahvediyorlar topraklarımız!! Herkes kanun önünde eşittir!!!!!

BUNLARA DA BAKIN