Kan Bağışı için Müftülük ve Kızılay elele verdi

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümü nedeniyle şehitlerimizi yad etmek adına Fethiye Müftülüğü ve Türk Kızılayı Fethiye Şubesi elele vererek vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet ettiler. Müftülük önüne çekilen Türk Kızılay'ına ait kan bağışı aracında ilk bağışı, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay yaptı. Müftü Oktay, 'Kan bağışı için buraya gelen ve bu kampanyamıza destek verenlere teşekkür ediyorum. Ama en büyük şükranımızı şehitlerimize, gazilerimize arz ediyoruz' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye Müftülüğü ve Türk Kızılayı Fethiye Şubesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü nedeniyle şehitlerimizi yad etmek adına birlikte yaptığı etkinlikte, kan bağışı kampanyası düzenledi. Müftülük önünde Yeni Cami bahçesine kurulan Türk Kızılayı’na ait kan bağışı aracı, bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımıza tüm gün hizmet verdi. Tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet eden Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, ““Bir kişiye hayat veren bütün insanlara hayat vermiş gibidir” Kan da bir fabrika, üretim sonucu elde edilen bir şey olmadığından kaynağı sadece insan olduğundan dolayı biz de bu bağışı yapıyoruz” dedi.
ONLARI YAD EDİYORUZ
Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü idrak ediyoruz. Din için, bayrak için, vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizi hem hayırla, duayla yad ettiğimiz gibi kan bağışında bulunarak da bir nebze olsun onları hatırlamak, yad etmek istedik. Bu vesileyle Fethiye Müftülüğümüz ile Türk Kızılayı ortak çalışmamız oldu. Personelimiz ve personelimizin yanında getirdiği cemaatimizden gençlerimiz geldiler. Kan bağışında bulunmaya devam ediyorlar. Bu vesileyle ben Türk Kızılayı’na teşekkür ediyorum. Kan bağışı için buraya gelen ve bu kampanyamıza destek verenlere de teşekkür ediyorum. Ama en büyük şükranımızı şehitlerimize, gazilerimize arz ediyoruz” dedi.
KAN BAĞIŞININ DİNİMİZDEKİ YERİ
Müftü Oktay, “Dinimizde Kur’an-ı Kerim’de Rabbimiz, kan bağışı ve organ bağışını bildirir. “Bir kişiye hayat veren bütün insanlara hayat vermiş gibidir” Kan da bir fabrika, üretim sonucu elde edilen bir şey olmadığından kaynağı sadece insan olduğundan dolayı biz de bu bağışı yapıyoruz. Allah’ın bize damarlarımıza koymuş olduğu bu hayati sıvıyı kendimiz kullanmış olduğumuz gibi ihtiyaç sahiplerine de vermiş oluyoruz. Hem vatandaşlık vazifemizi yerine getirirken hem de dini vecibemizi, hayrımızı da yapmış oluyoruz, hastaların da duasını almış oluyoruz” diye konuştu.
6 AYDA BİR BU ETKİNLİĞİ YAPIYORUZ
Oktay, “Biz senede iki defa bu etkinliği yapıyoruz. 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda da bu etkinliği yapıyoruz. Ama bunun dışında her zaman teşvikimiz oluyor. Vaazlarımızda, hutbelerimizde özellikle bu salgın döneminde, kana daha fazla ihtiyaç olduğu bu dönemde vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz. Ama biz her 6 ayda bir bu etkinliği müftülük olarak toplu halde yapmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu. (GÜLYÜZ YURDAGÜL SIRT)
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN