Denetim için tüm ekipler sahada

Ülke genelinde başlatılan Koronavirüs 'Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri' kapsamında, denetimler Fethiye'de de devam ediyor. İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda Fethiye'de yeme-içme mekânları ve toplu ulaşım araçlarında 'yoğunlaştırılmış dinamik denetim' gerçekleştiriliyor. Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığında gerçekleştirilen denetimde kordon boyundaki restoran ve kafeler denetlendi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

İçişleri Bakanlığı’nın, 81 İl Valiliğine gönderdiği “Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri” genelgesi kapsamında, tüm Türkiye’de uygulanan Kovid-19 denetlemesi, Fethiye’de Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığında gerçekleştirildi. Kordon boyunda restoran ve kafelerde gerçekleşen denetlemeye Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan ile diğer yetkililer katıldı. Ülke genelinde 300 bin denetim personelinin görev aldığı denetlemede, ilçemizde daire amirleri, sivil toplum örgütleri, odalarımız ve muhtarlarımız dâhil olmak üzere 530 personel görev aldı. Gün boyu sürecek olan yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyetinin bir hafta boyunca denetim konularına devam edeceği kaydedildi. Fethiye’nin kalabalık noktalarında denetim yapan polis ve görevlendirilen kamu çalışanları, maske, sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerine uyulması konusunda uyarılarda bulundu. Motorize polis ekiplerin kalabalık cadde ve sokaklarda maske ve sosyal mesafe konusunda anonsların da yapıldığı çalışmalar, hız kesmeden devam ediyor. 
Denetimlere katılan Fethiye Kaymakam Eyüp Fırat, “Geçen hafta başlayan tematik denetimlerimizi bu haftada sahada devam ediyoruz. Bütün daire amiri arkadaşlarımız, sivil toplum örgütleri, odalarımız ve muhtarlarımız dâhil olmak üzere 530 kişiyle sahadayız. Denetimler bir hafta boyunca devam edecek. Konularına bölerek bütün Fethiye’yi karış karış denetleyeceğiz. Zaten var olan sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları yönünde uyarılarımızı gerçekleştiriyoruz. Amacımız bu bilinçlenmeleri yüzde yüz seviyelerine ulaştırmak. Asıl amacımız kurallara dikkat ederek, ilçemizde ki vaka sayılarını düşürmek. Muğla olarak renk kategorisinde mavi renge doğru geçmek... Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ” diye konuştu. (GÜLYÜZ YURDAGÜL SIRT)
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN