Kadıköylü Öğrenciler, Kitap Bekliyor

Kadıköy İlkokulu ve Ortaokulu, öğrencileri için kitap yardımı bekliyor. Kitap okumayı ve araştırmayı seven öğrenciler, kitapların yetersizliğinden yakınıyor, hayırseverlerden okullarına kitap bağışı yapılmasını istiyor.

PAYLAŞ

Seydikemer’in Kadıköy Mahallesi’nde eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Kadıköy İlkokulu ve Ortaokulu’nun eksik olan kütüphanesini, hayırsever iş adamıMustafa Büyükaydın yaptırdı. Öğrencilerin ulaşım kolaylığı açısından okul koridoruna yaptırılan kütüphanenin en önemli eksikliği kitap. Yetersiz sayıda olan kitapları öğrenciler, sırayla okumak zorunda kalıyor. 
Kadıköy İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Ali Alkaya, öğrencileri için geleceğe yatırım yapmak isteyen hayırsever vatandaşlardan kitap bağışı istedi. Müdür Ali Alkaya, yaptığı açıklamada “ Okulumuz Kadıköy İlkokulu ve Ortaokulu olarak iki okul birlikte hizmet vermektedir. 300 civarı öğrencimiz var. Okulumuza mahallemiz hayırseverlerinden iş adamı Mustafa Büyükaydın tarafından kütüphane yaptırıldı. Ama içerisini kitapla doldurmamız gerekiyor. Öğrencilerimiz için hikaye kitaplarına ihtiyacımız vardır” diyerek hayırsever vatandaşların desteğini beklediklerini ifade etti.
Okul öğrencileri ise kitap okumak istediklerini ancak yeterli kitaplarının bulunmadığını ifade ederek “ öğretmenlerimiz bize ödev veriyor ama biz kitap azlığı, ansiklopedi azlığı yüzünden yeterli araştırma yapamıyoruz. Elimizdeki hikaye kitaplarını sırayla okumak zorunda kalıyoruz. Okumayı çok seviyoruz ve bize kitap yardımında bulunacak hayırseverlerden destek istiyoruz” diye konuştular.


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN