İYİ Partili Ergun: 'Belediyelerimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı coşkuyla kutlayacak'

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun yaptığı açıklamada, İYİ Partili belediyelerin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gerekli tedbirleri alarak coşkuyla kutlayacaklarını söyledi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Ferdi Yavuz'un haberine göre; 
Ergun; “İstediği zaman her türlü kutlamayı yapan İktidarın, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini yaşatan böyle bir günde tedbir almak maksadıyla yaptığı düzenlemeyi Şanlı Türk tarihi hak etmemektedir.  Böylesine büyük bedeller ödeyerek kurduğumuz Cumhuriyetimizin ideal ve kazanımlarına sadakatle bağlı olan İYİ Partililer olarak biz, içinden geçtiğimiz zorlu salgın şartlarına rağmen, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir heyecan ve şevk içerisinde kutlayacağız” diye konuştu.
İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun yaptığı açıklamada, İYİ Partili belediyelerin  30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gerekli tedbirleri alarak coşkuyla  kutlayacaklarını söyledi.
ZAFERİN YILDÖNÜMÜNÜ İFTİHARLA KUTLAYACAĞIZ
Ergun yaptığı yazılı basın açıklamasında  “Türk Milletinin son anayurdundaki varlığını ortadan kaldırmak isteyenlere karşı 98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında, 26 Ağustos 1922’de Kocatepe’den başlattığı Büyük Taarruz ile elde ettiği destansı zaferin yıl dönümünü bir kez daha iftiharla kutlayacağız.Büyük Taarruz içine düştüğü bütün zorluklara rağmen vatanını savunan büyük milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde tarihe mal ettiği muhteşem mücadelesidir.
Bu minvalde, tarihimizden aldığımız ilhamla, gelecekte daha huzurlu ve güçlü olacağımıza yönelik inancımızın hiçbir zaman eksilmeyeceğinin bilinmesini isteriz” sözlerini kutladı.
İKTİDAR İSTEDİĞİ ZAMAN HER TÜRLÜ KUTLAMAYI YAPABİLİYOR
Ergun açıklamasının devamında ise “İstediği zaman her türlü kutlamayı yapan İktidarın, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini yaşatan böyle bir günde tedbir almak maksadıyla yaptığı düzenlemeyi Şanlı Türk tarihi hak etmemektedir.   Böylesine büyük bedeller ödeyerek kurduğumuz Cumhuriyetimizin ideal ve kazanımlarına sadakatle bağlı olan İYİ Partililer olarak biz, içinden geçtiğimiz zorlu salgın şartlarına rağmen, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir heyecan ve şevk içerisinde kutlayacağız. Belediyelerimiz tarafından, toplu ve kalabalık alanlarda yapılacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında, salgınla mücadele tedbirlerinin “olmazsa olmazı” maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda gerekli tedbirler alınacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN