İYİ PARTİ FETHİYE İLÇE BAŞKANLIĞINA ALİ FATİH ÇOBAN SEÇİLDİ

İYİ Parti Fethiye 2. Olağan Genel Kurulunda tek liste ile gidilen seçimde mevcut İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, tüm delegelerin oyunu alarak İlçe Başkanlığına seçildi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde yapılan İYİ Parti Olağan Genel Kuruluna partililer yoğun ilgi gösterdi. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına ve maske takma zorunluluğuna uygun şekilde yapılan kongrede sık sık Covıd-19 hatırlatılıp, uyarılarda yapıldı. İlçe Başkanlığına seçilen Ziraat Mühendisi Ali Fatih Çoban, kongrede yaptığı konuşmada ''Bu partide herkese ihtiyaç vardır. Partimizi Fethiye'de 1. Parti yapmak için çalışacağız. Tanrı, Türk'ü korusun ve yüceltsin. O zaten yücedir. Ne Mutlu Türküm Diyene'' diye konuştu.

PAYLAŞ

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi açık hava bölümünde yapılan İYİ Parti 2. Olağan Genel Kuruluna İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Muğla Milletvekili Metin Ergun, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Av. Koray Hayvacı, İYİ Parti Genel Merkez Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ile Muğla ilçeleri İYİ Parti İlçe Başkanları ile partililer katıldı. Kongrede Divan Başkanlığını İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Muğla Milletvekili Metin Ergun yaparken; 2. Başkanlığı İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, katip üyelikleri de Kasım Özkan, Deniz Ekinci ve Serkan Uzun yaptılar. Faaliyet raporunu İlçe Başkan Yardımcısı Umut Hepdizdar okurken, pandemi sürecinde ve Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ve 65 yaş üstü vatandaşlara verdikleri destekleri sıraladı. Tahmini bütçenin okunup, oy birliği ile kabul edilmesinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kongreye gönderdiği mesajı okundu. Akşener mesajında, parti içi demokrasiyi anlatıp, Türk demokrasisinin anahtarı olduklarını, bu anahtarla demokrasiyi kapatmak için değil, açmak için kullandıklarını, Cumhuriyet’in kurucu iradesinin başarısını sürdürmeye devam edip Türkiye’yi bu sarmaldan kurtaracaklarını ifade etti. 

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Fatih Çoban, ‘’Gün İstiklal ve Cumhuriyeti müdafaa etme günüdür. Bu uğurda en hakiki yol göstericimiz ilimdir. İYİ Parti de memleketin geleceğinden endişe duyan herkese yer vardır, herkese ihtiyaç vardır. Biz kucaklayıcıyız, ayrıştırıcı değiliz. Kongremizden büyüyerek, gelişerek, kökleşerek, kaynaşarak, kucaklaşarak çıkacağız. Tavsiyem hep geçmişle kalmayınız. Geçmişe takılmayınız. Demokrasiden güç almış, kurumsallaşmış bir parti olarak partimizi Fethiye’de birinci parti yapmak için el birliği ile çalışacağız. Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin. O zaten Yüce’dir. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!’’ şeklinde konuştu. 
İYİ Parti Genel Merkez Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun da konuşmasında iktidarı eleştirip, ‘’Atatürk’ten miras alınan ne varsa birer ikişer kaybedildi. Toplumda bugün geleceğe umutla bakılıyorsa Genel Başkanımız Meral Akşener’in siyasi başarısıdır’’ dedi. 
Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Av. Koray Hayvacı ise konuşmasında İYİ Parti’nin Türkiye’de kuruluşunu anlatıp, katıldığı seçimlerde aldığı başarıları devam ettireceğini belirterek; ‘’İYİ Parti’nin seçimlerde aldığı başarı mevcut iktidarın gideceğine, milleti inandırmıştır. Bunda Genel Başkanımızın başarısı çok büyüktür. Önümüzde tek yol var, o da iktidar olmak. Kadrolarımız büyüyüp, İYİ Parti’yi iktidara taşıyacaktır. Omuzlarımızdaki yükün farkındayız’’ dedi.
İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ da konuşmasında Türkiye’nin içinde bulunduğu sistemi eleştirip, ‘’Ülkemizde bütün fabrikalar satılmıştır. İşsizlik doruğa çıkmıştır. Hukuk yok olmuştur. İktidara dur demek için çok çalışıp, ilk seçimlerde İYİ Parti iktidara gelmelidir’’ ifadelerini kullandı.
 İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Muğla Milletvekili Metin Ergun ise partili Cumhurbaşkanlığı sistemini eleştirip, ‘’Türkiye bütün göstergelerde dip yapmış durumdadır. Bu iktidar döneminde Türkiye sanayi ve tarım üretiminden kopmuştur. 18 yıllık iktidarlarında Allah’ın rızası için kurulmuş bir tek fabrika yoktur. Merhum Demirel, Özal, Menderes ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatür döneminde yapılan tesislerin tamamı satılmıştır. Sadece yol, köprü yaptılar. Onların parasını da çocuklarımız bile ödeyecekler. Tüm tarım ürünlerini ithal eden duruma geldik. Mercimekten zeytinyağına, samandan ineğe ve hatta Afganistan’dan da çoban bile ithal ettik. Son 2 yılda Türkiye’de hayat yüzde 40 pahalılaştı. Türkiye’de kurumsal hukuk, bağımsız hukuk kalmadı. Çoklu barolara geçilmek isteniyor. Biz iktidara gelince iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme bir an önce geçeceğiz. Tam manasıyla kuvvetler ayrılığına tesis edeceğiz. Yaşanan hibrit bir rejim var. Bu rejimi kaldıracağız’’ diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Fethiye İlçe Seçim Kurulu gözetiminde tek liste ile seçimlere gidildi. Üyeler İlçe Başkanlığı ve İl delegeliği için oy kullandılar. Bu sırada sosyal mesafe kurallarına uyulması için sık sık uyarılar yapıldı. 
LİSTEDE KİMLER VAR?
İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanlığına seçilen Ali Fatih Çoban’ın 30 kişilik yönetim kurulu listesinde Av. Umut Hepdizdar, Salih Ölecek, Savaş Zeybek, Alper Kantur, Emine Turgutoğulları, Vesile Bildirici, İbrahim Coşkun, Tolga Turgutoğulları, Mehmet Nedim Kaçar, Tugay Salancı, Saniye Kulaç, Hülya Alp, Murat Kaşlı, Ayşe Zeybek, Derya Sayılı, Hidayet Aydoğmuş, Ahmet Tayfur Şık, Murat Uğur, Zeki Albayrak, Murat Büyüksolak, Mustafa Türken, Mahinur Baknı, Aslıhan Ölecek Başyurt, Ali Çayırlı, Viliz Köse, Nejdet Şahin, İsmail Aydın, Kenan Uzgur ve Hüseyin Hasar yer aldı. Başkan, yeni yönetim kurulu üyeleri ve yedek üyeler sahneye davet edilip, delegelere ve partililere tanıtıldı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN