İtfaiye kısa sürede müdahale etti

Fethiye'nin Karagedik Mahallesi Cahit Beğenç Bulvarı üzerinde bulunan ormanlık alanda, bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Bir vatandaş, duman ve otlar üzerindeki alevleri görünce hemen Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekiplerinden yardım istedi. İtfaiye ve orman yangın söndürme ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek, büyümesini engellediler.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Muhabirimiz Erdoğan Karagöz'ün haberine göre; Karagedik Mahallesi Cahit Beğenç Bulvarı, Etibank maden işletmesi arkasında bilinmeyen nedenle çıkan yangın, kısa sürede müdahale edilerek söndürüldü. Yangının sigara izmaritinden çıktığı tahmin edilirken, Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı orman yangın söndürme ekipleri ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri kısa sürede müdahalede bulundu. Ayrıca Fethiye’de konuşlu orman yangın söndürme helikopteri de yangın söndürme çalışmasına katıldı. Yangın söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri yaralanırken, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yaklaşık 10 ekibin müdahalesi ile yangın genişlemeden kontrol altına alınıp, söndürüldü.

Yangının çıkış yerine yakın yerde bulunan metruk bir binada kaldığı tahmin edilen kişi ya da kişilere ait olan bir yatak da tamamen yandığı görüldü. Yangın söndürme çalışmaları esnasında Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri güvenlik önlemi aldı. Yangın tamamen söndürüldükten sonra yeniden aynı alanda çıkan yangın da bastırılıp, söndürüldü. Yaklaşık 5 dönümlük bir alanın kül olduğu ifade edildi.

Yangını ilk fark eden Servet Dönderici yaptığı açıklamada, “Yan tarafta sebze tarlam var. Duman çıktığını ve otların yandığını gördüm. Hemen ardından itfaiyeye haber verdim. Yangının nasıl çıktığı konusunda bir bilgim yok. İtfaiye olabildiğince erken olay yerine geldi. Şu anda hasarsız söndürülebildi diyebiliriz. Fazla bir zayiat yok. Bir itfaiyeci arkadaşımız düşerek yaralandı. Onun dışında her şey normal” ifadelerini kullandı. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN