İmar sorununun çözümü için girişimlere başlandı

Fethiye'nin en önemli sorunlarından birisi olan imar konusunda Fethiye Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi nezdinde çalışmalara başladı. Yanıklar ve Kargı mahallelerinde revizyon çalışmalarının başladığını ifade eden Fethiye Belediye Meclis Üyesi Veli Pabuşçu, 'Yanıklar ve Kargı mahallelerimizde imar çalışması olacak. Şu anda revizyon çalışmaları başlıyor. Büyükşehir belediyesi nezdinde 5 binliklerin yapılması yönünde bir çalışma başlattık. Faralya'da bu çalışma başladı'' dedi.

PAYLAŞ

Fethiye’nin 41 mahallesinde sırasıyla 5 binlik imar çalışmalarının yapılacağını kaydeden Fethiye Belediye Meclis Üyesi Veli Pabuşçu; bu konuda Kargı ve Yanıklar mahallelerinde revizyon çalışmalarının başladığını belirtti. Diğer yandan Faralya’da da çalışmaların başladığı bilgisini aktaran Pabuşçu; Karaçulha, Eldirek ve Esenköy’dede 5 binlik çalışmalarının başlatılması adına Muğla Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerin sürdüğünü bildirdi. 
REVİZYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Konu hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlandıran Fethiye Belediye Meclis Üyesi Veli Pabuşçu,“Yanıklar ve Kargı mahallelerimizde imar çalışması olacak. Şu anda revizyon çalışmaları başlıyor. Planlı olan yerlerin yanında Yerleşik Alan Lekesi alan yerlerinde imara girmesi için kamu yararı kararı ve kamu kurum görüşleri alınarak; buranın imara açılmasını düşünüyoruz. Büyükşehir belediyesi nezdinde 5 binliklerin yapılması yönünde bir çalışma başlattık. Faralya’da bu çalışma başladı” dedi. 
ŞEHRE YAKIN YERLERDE İHTİYAÇ FAZLA 
Vatandaşın arsa ihtiyacını karşılamak için 41 mahallede imar çalışmaları yapılacağının altını çizen Pabuşçu, “Bunun yanında Karaçulha, Eldirek ve Esenköy’de de 5 binliklerin ivedilikle başlaması yönünde büyükşehir ile olan görüşmelerimiz devam ediyor. Çünkü şehre yakın yerlerde ihtiyaç daha fazla. 41 mahallemizde de sırasıyla bu 5 binliklerin yapılmasının ardından Fethiye Belediyesi yetkisinde olan binlikleri de yaparak vatandaşımızın arsa ihtiyacını karşılama yönünde çalışmalarımız olacak. Fethiye koruma bölgesi olduğu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkisinde olan alanlar var. Bu yüzden biz ve büyükşehir belediyesi buralarda yetki sahibi değiliz. Fethiye’nin ihtiyacının karşılanması yönünde burada büyükşehirden de bir katkı bekliyoruz'' ifadelerini kullandı. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Gurbetci | 15 Mayıs 2020 14:20

    Cok sevdigim Fethiye`nin ici disi beton binalarla doldurulmus. Sehir ici felaket, anlasilan yerlesim zihniyeti ve estetik yapilasmadan kimse anlamiyor. Bir de artik Kayaköy gibi yerler artik akilli bir alt yapi ve planlama ile imara acilsin ve kesinlikle tek kat üzeri yapilasmalara meydan verilmesin. Turist artik tabiata geliyor, lükse degil.

  • Gurbetci | 15 Mayıs 2020 14:19

    Cok sevdigim Fethiye`nin ici disi beton binalarla doldurulmus. Sehir ici felaket, anlasilan yerlesim zihniyeti ve estetik yapilasmadan kimse anlamiyor. Bir de artik Kayaköy gibi yerler artik akilli bir alt yapi ve planlama ile imara acilsin ve kesinlikle tek kat üzeri yapilasmalara meydan verilmesin. Turist artik tabiata geliyor, lükse degil.

  • AGANİ | 09 Aralık 2019 10:22

    FETHİYEDE TRAFİK ÇEKİLMEZ OLDU, BİNALARA SIKIŞTIK, YAZIN SICAĞI ÇEKİLMEZ OLDU İLÇE MERKEZİNE GELEN TURİST KAFİLESİNİ AZALTMAKTA Kİ BU SEBEPLE HAVADAR OLAN YANIKLAR-KARGI ÜÇGENİ ACİL İMARA AÇILMASI GEREĞİ VARDIR. İL OLMAYA ADAY BİR FETHİYEYİ YERLEŞİME KAZANDIRMAK LAZIM. YOKSA İL OLAMAYIZ. DALAMAN HAVAALANI NA YAKIN MESAFE BU HABERİ DOĞRULAR NİTELİKTE VE ACİLYETTE.

BUNLARA DA BAKIN