Fethiye'nin iş dünyası bu toplantıda buluştu

Fethiye Emlakçılar Derneği düzenlendiği kahvaltılı toplantıda emlak sektörünü, iş dünyası ile buluşturdu. Ülke ve ilçe gündeminin konuşulduğu etkinlikte imar konusu ve konut ihtiyacı da masaya yatırıldı.

PAYLAŞ

Çarıklı Restoran’da gerçekleştirilen programda Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir,Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, işadamları, dernek yönetim kurulu üyeleri, emlakçılar ve çeşitli meslek gruplarından katılımcılar yer aldı. Sohbet havasında geçen organizasyonda tüm sektörlerinin güç birliği ve işbirliği içinde çalışması gerektiğine vurgu yapıldı. 
'İŞ BİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ'
Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz yaptığı açıklamada, “Fethiye Emlakçılar Derneği olarak emlakçılar ve işadamlarının tanışması için böyle bir etkinlik düzenledik. Sektörümüzde işbirliği ve güven ortamını sağlamak çok önemli. Böyle sosyal bir ortamda buluşmanın çok önemli olacağını düşünüyorum. Emlakçılık yapan arkadaşlarımızın yeterlilik belgelerini alma tarihi uzatıldı. Pazartesi günü bununla ilgili bakanlığın bir açıklaması olacak. Yönetmelikle ilgili eksiklerin tamamlanması ve iyileştirilmesi için verilen bir süreç. Mevcut yönetmelik hala geçerli. Dolayısıyla bu işi yapan emlakçıların, işletmelerini yönetmeliğe uygun hala getirmesi gerektiğini çeşitli platformlarda kendilerine ilettik. Eksiklerin tamamlanma aşaması devam ediyor” ifadelerini kullandı. 
'DİYALOG HALİNDEYİZ'
Fethiye Belediye Meclis Üyesi aynı zamanda Emlakçı Veli Pabuşçu ise “Bu programdan dolayı Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz’a teşekkür ediyoruz. Fethiye’de emlakçılar arasında iyi bir diyalog ve işbirliği var. Herkes dayanışma içinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu ilçemiz açısından güzel bir olay. Şu anda Fethiye’de fazla arsa üretilmediği için yoğun talebi karşılama konusunda sıkıntı çekiliyor. Bu yüzden konut fiyatları maalesef yukarıya doğru gidiyor. Kredi faizlerinin düşmesinden dolayı daire talebi çok fazlaydı” dedi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN