İlçe Başkanı Öztürk yatırımları değerlendirdi

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada Fethiye Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı ve ilçeye yapılan yatırımlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

PAYLAŞ

AK Parti iktidarı döneminde Muğla Milletvekilleri ve teşkilatın çabalarıyla son dönemde Fethiye’ye kazandırılan bazı yatırımlar hakkında bilgiler aktaran AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı hakkında değerlendirmelerde de bulundu. 

ARALIK AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI DEĞERLENDİRMESİ
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk açıklamada, “Muğla Milletvekilimiz Sayın Yelda Erol Gökcan hanımefendinin kıymetli eşleri Süleyman Şah beye Allah’tan rahmet, vekilimize, evladına ve yakınlarına sabırlar dileyerek başlamak istiyorum. Bilindiği üzere 1 Aralık 2020 Salı günü Fethiye Belediyesi Olağan Aralık ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda, İkisi gündem dışı 10 madde görüşüldü. Maddelerin çoğu Kasım ayı Meclis toplantısında İmar Komisyonuna gönderilen maddelerden oluşmakta idi.  İmar Komisyonunun Raporu sonucunda merkezde Taşyaka Mahallesi 177 Sokak, Göcek Mahallesinde İnönü Caddesi, Turgut Özal Caddesi ve Atatürk Bulvarı’nda zemin katlardaki ticari birimlerin ruhsatlandırılası ve Ölüdeniz Hisarönü’nde 194. Sokak’a cepheli yapıların zemin katlarının Üretime Dönük Olmayan ticari izin verilmesi talebi mecliste kabul edildi. Kasım ayı meclis gündemine gelen Ölüdeniz Mahallesi Ovacık-Belcekız arasında mevcut yola alternatif yol yapımı İmar Komisyonu’nun değerlendirmesi doğrultusunda birtakım olumsuzluklar nedeniyle daha sonra başka bir çalışma yapılmasına karar verildi. Gündem dışı meclise getirilen 9. ve 10. Maddelerde bazı caddelerin sıcak asfalt yapımı işinin yıllara yaygın olarak 2021 ve 2022 yıllarında yapılması talebi görüşüldü. Meclis oturumuna ara verilerek benim de üyesi olduğum Plan ve Bütçe Komisyonu toplandı. Komisyon Toplantısında talep uygun görüldü ve meclisin ikinci oturumunda oylanan madde kabul edildi.  Mecliste yaptığım değerlendirme konuşmasında; sıcak asfalt her ne kadar 2021-2022 yıllarına yaygın iş olarak kabul edilse de söz konusu caddelerin kazılıp uzun süre bekletilmemesi, bir an önce çalışmaların tamamlanarak yolların açılması, hemşerilerimizin, esnafımızın ve Fethiye ekonomisinin zarar görmemesi için uyarımızı yaptık” dedi. 

BEŞKAZA KAPALI SPOR SALONU REHABİLİTASYONU
Beşkaza Spor Salonu’nda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İlçe Başkanı Öztürk, “AK Parti iktidarında Fethiye’mize kazandırılan Değirmenbaşı bölgesindeki Beşkaza Spor Kompleksi bünyesindeki Beşkaza Kapalı Spor Salonu uzunca bir süredir Türk sporuna ve ilçemize hizmet veriyor. Geçtiğimiz aylarda Basketbol Süper Ligi’ne yükselen Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un maçlarını sahamızda yapabilmesi amacıyla elektrik sistemi, havalandırma, soğutma-ısıtma sistemi, jeneratör, zemin düzenlemesi ve LED aydınlatması için 500 bin TL civarında yatırım yapılarak salon standardı yükseltildi” şeklinde ifadeler kullandı. 

MURT DERESİ ÜZERİNE YAPILAN GERDANLIKLAR: 9 YAYA KÖPRÜSÜ
Açıklamasını sürdüren Öztürk, “İhalesi 2016 yılında yapılan, muhammen bedeli 1 milyon TL olan, Murt Deresi üzerinde 14,5 kilometre boyunca 9 adet yaya köprüsünün dördünün montajı daha önce yapılmıştı. Geri kalan beş köprünün montajı tamamlanmak üzere… 2 Foça, 5 Karaçulha, 2 Esenköy Mahallesinde konumlanan 9 adet yaya köprüsü Murt Deresi üzerine adeta gerdanlık gibi dizildi. Öğrencilerimizin okullarına güvenle gidip gelebilmeleri,  vatandaşlarımızın çarşı, pazar ve derenin iki yanındaki seralarına, kolayca geçebilmeleri için önemli bir sorun çözüldü” dedi. 

ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜNDE BİN 350 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ YURTLARIN İNŞAATI 
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Fethiye üniversite kampüsünde bin 350 kişilik Öğrenci Yurdu inşaatı hızla yükseliyor. Kız ve Erkek öğrenci yurtları, sosyal tesisler, konferans salonları, spor alanları bünyesinde bulunan tesisin yatırım tutarı 60 milyon TL önümüzdeki eğitim öğretim döneminde öğrencilerimizin kullanımına sunulacak” dedi. 

MUSTAFA KEMAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İNŞAATI 
Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, Değirmenbaşı Mevkii’nde bulunan yeni yerine taşınması için girişimlerin yapıldığını aktaran İlçe Başkanı Öztürk, şunları söyledi; 
“Bilindiği üzere Fethiye şehir Merkezindeki liselerin birçoğu Çatalarık Okullar bölgesine taşındı. Aynı bölgede Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için Milli Eğitim Bakanlığımızca modern bir okul inşaatı 23 milyon 500 bin TL yatırım yapılarak tamamlanmıştı. Milletvekillerimiz Sayın Mehmet Yavuz Demir ve Sayın Yelda Erol Gökcan, Milli Eğitim Bakanımız ile görüşmeler yaptılar. İlçe başkanlığına atandığım Nisan ayı başından itibaren taşınma hususunda bizzat görüşmeler yaptım. Vekillerimiz, Valimiz, Kaymakamımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilçe teşkilatı olarak gerekli girişimleri yeniden yaptık. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığımızdan daire başkanımız Fethiye’ye gelerek gerekli incelemeleri yaptılar. Kaymakamımız İle birlikte okulun taşınması hususunda konsensüs içinde olunduğunu daire başkanımıza ilettik. Bu konunun kısa bir sürede sonuçlanmasını bekliyoruz. Konunun çözümü ile merkezdeki ilk ve ortaokullarımızın eğitim ve öğretimindeki sorunlar da giderilmiş olacak.”

FETHİYE DEVLET HASTANESİNE KOVİD-19 PCR CİHAZI VE ANJİYO ÜNİTESİ 
Kovid-19 PCR test cihazının Fethiye Devlet Hastanesi’nde hizmete girdiğini kaydeden İlçe Başkanı Öztürk, Anjiyo Ünitesi’nin de önümüzdeki günlerde geleceğini belirtti. Öztürk, “Milletvekillerimiz Sayın Demir ve Sayın Gökcan’ın, Sağlık Bakanımız ile yaptığı istişareler neticesinde Fethiye Devlet Hastanesine Kovid-19 PCR test cihazı ve Anjiyo Ünitesi müjdesi verilmişti. Acil ihtiyacımız olan Kovid-19 PCR test cihazı hastanemize geldi ve çalışmaya başladı. Her gün yüzlerce test yapılıyor. Anjiyo Ünitesinin de önümüzdeki günlerde gelmesini bekliyoruz” dedi. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ 
Sağlık çalışanlarına özverilerinden dolayı teşekkür eden Öztürk, “Son zamanlarda Kovid-19 dünyayı ve ülkemizi etkilemeye devam ediyor. Aşı konusunda hazırlıklar yapılıyor, Devletimiz gerekli önlemleri alıyor. Sağlık çalışanlarımız fedakarca çalışıyor, onlara müteşekkiriz. Bizler de üzerimize düşenleri yapalım, kamu görevlilerine yardımcı olalım. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. Bu virüs belasından el birliği ile kurtulalım” ifadelerini kullandı. (FATİH DERELİ)

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN