Heyecan kesen maç LH Fethiye Belediyespor 82-81

ING Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, kendi evinde Türk Telekom'u ağırladı. Son saniyeye kadar nefes kesen maçı LH Fethiye Belediyespor, Ricardo Ledo'nun son saniye üçlüğü ile 82-81 kazandı. 

PAYLAŞ

Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Ali Şakacı yönetirken, yardımcılıklarını Can Mavisu ve Orhan Çağrı Hekimoğlu yaptı. İlk periyotta başa baş bir mücadele vardı. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor bu çeyrekte Ricardo Ledo, Robert Johnson ve Dairon Atkins ile sayılar buldu. Türk Telekom ise Nicholas Johnson ve Johnny O’Braynt ile sayılar buldu. Periyot sonunda konuk takım sayı üretmekte zorlanırken, Fethiye temsilcisi hızlı ataklarla üst üste sayılar buldu. LH Fethiye Belediyespor çeyreği 22-19 önde kapattı. 

İkinci periyot da karşılıklı sayılarla başladı. Türk Telekom’un sayı üretmekte zorlandığı anlarda Robert Johnson’ın üçlüğü skoru 27-21’e taşıdı. Hücumda ve savunmada toparlanamayan Ankara temsilcisi üst üste gelen sayılara engel olamayınca Fethiye temsilcisi skoru çift hanelere taşıdı. (33-23) Robert Johnson’un üst üste sayıları ile oyuna ağırlığını koyan LH Fethiye Belediyespor bitime 4 dakika kala skoru 40-29 yaptı. Fethiye soyunma odasına 49-36 önde gitti. 

Üçüncü periyota hazırlı başlayan Telekom, Kylie Wiltjer’ın üçlüğü ve Marcus Foster’ın basketfaulü ile skoru 49-42’ye indirdi. Bitime 5 dakika 43 saniye kala Türk Telekom skoru eşitledi. (54-54) Son dakikalara ise 61-61 eşitlikle girildi. Bu periyotta toparlanan Türk Telekom periyodu 63-61 önde geçti. 

Dördüncü periyotta Türk Telekom üst üste sayılar bulsa da LH Fethiye Belediyespor anında cevap verdi. Bitime 6 dakika 25 saniye kala skor 71-68 Türk Telekom lehine oldu. Sonrasında savunma ve hücumda etkinliğini arttıran Fethiye temsilcisi 72-71 öne geçti. Ricardo Ledo’nun üçlüğü ile skor 75-73Fethiye lehine oldu. Bitime 1 dakika 34 saniye kala Robert Johnson 5 faul ile oyun dışı kalırken, Başkent temsilcisi 78-77 öne geçti. Bitime 46 saniye kala Elgin Cook’un basketi ile Fethiye 79-78 öne geçti. Türk Telekom üstünlüğü yakalarken, Elgin Cook kritik bir top kaybı ardından bir de faul yaptı. Nicholas Johnson iki serbest atıştan birisini sayıya çevirince skor 81-79 Türk Telekom lehine oldu. Ricardo Ledo’nun bitime 4 saniye kala üçlüğü, skoru 82-81 Lokman Hekim Fethiye Belediyespor lehine taşıdı. Türk Telekom son topu kullanmayınca karşılaşmayı LH Fethiye Belediyespor 82-81 kazandı. 

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’da Ricardo Ledo 24 sayı ile galibiyette önemli rol oynarken, Robert Johnson 18, Dairon Atkins 14 sayı ile oynadı. Türk Telekom’da ise Nicholas Johnson 24, Kyle Wiltjer 21, Marcus Foster 12 ve Johnny O’Bryant 10 sayı ile oynadı.    

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN