HAYED'i ziyaret ettiler

Samsun'un Bafra İlçesi'nde kurulan UPA (United Protection Of Animal's Foundation-Birleşik Hayvan Koruma Vakfı) başkan ve yöneticileri Fethiye'de, Hayvan Eğitim Destek Merkezi (HAYED)'i ziyaret etti. HAYED'in çalışmalarını çok beğendiklerini ifade eden vakıf yetkilileri, Fethiye'de temsilcilik açmak istediklerini söylediler.

PAYLAŞ

Samsun’un Bafra İlçesi’nde kurulan UPA (United Protection Of Animal’s Foundation-Birleşik Hayvan Koruma Vakfı) başkan ve yöneticileri, Kaş İlçesi’ndeki etkinlikten sonra Fethiye’ye gelerek Hayvan Eğitim Destek Merkezi (HAYED)’i ziyaret etti. UPA Vakfı Başkanı Bozkurt Oğuz Sınar ve Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Aksoy; HAYED Kurucu Başkanı Gökçen Gökmen Bayram ve diğer yetkililerle görüş alışverişinde bulundular.  

HAYED’in çalışmalarını çok beğendiklerini ifade eden UPA Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Aksoy, “Antalya ziyaretinden sonra buraya gelip HAYED derneğini ziyarete geldik. Daha önceden HAYED ile tanışıklığımız vardı. Hem kendimizi, hem de oluşumumuza onları da davet edelim ve Fethiye Temsilcisini yüz yüze tanıyıp konuşalım istedik. Daha önce buraya 2018 yılında gelmiştim. Biz buradaki uygulamanın benzerini kendi temsilciliklerimizle birlikte 81 vilayete taşımak için mücadeleye çıktık.  Sloganımız: Hayvanlar için kurtuluş savaşı. Çıktığımız yer Samsun, nasıl ki Anadolu’nun kurtuluşu için Mustafa Kemal Atatürk kurtuluş savaşını Samsun’da başlatmışsa, biz de hayvanlar için kurtuluş savaşını Samsun’dan yola çıkarak başlattık” ifadelerini kullandı. 

UPA Vakfı Başkanı Bozkurt Oğuz Sınar açıklamasında, “UPA Vakfı olarak, Fethiye’yi ziyarete geldik. Bu bölgeyi de örgütlemek ve hayvanların sorunlarını çözmek istiyoruz. Kaş temsilciliğini oluşturduk, Akdeniz’den Ege’ye doğru ilerliyoruz. Buradan sonra Bodrum’a geçeceğiz. UPA Vakfı hayvanların sorunlarını güçlü yöntemlerle çözer, sadece beslenmeye odaklanmaz. Sağlık, korunma ve trafik kazaları gibi sorunlara bizzat müdahale eder. HAYED Derneğine gelip sahalarını inceledik. Açıkça söylemek gerekirse çok güzel çalışmaları var. Buna benzer çalışmaları Türkiye’nin her yerinde yapmak gerekiyor, çünkü örnek bir proje” dedi.

HAYED Kurucu Başkanı Gökçen Gökmen Bayram, “Haydar Bey ile daha önce Ölüdeniz Hava Oyunlarında tanıştık. Onu eğitim parkımıza getirdik, burayı çok beğendi çünkü hayvanların sadece bugününü değil geleceğini de düşünmemiz gerekiyor. Geleceği de ancak eğitimle geliştirebiliriz. Bu nedenle UPA Vakfı yöneticileri ile birlikte buraya geldiler. Bu projenin tüm Türkiye’de yaygınlaştırılması için destek vermek istiyorlar. Destekleri için teşekkür ederiz. Vakıfların,  Derneklerin bir arada, el ele, birlikte çalışmaları gerçekten çok önemli” diye konuştu.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN