GÖCEK'TE MARİNETECH YAT VE TEKNE EKİPMANLARI SERGİSİ AÇILDI

Fethiye'nin Göcek Mahallesi'nde MARFO Fuarcılık tarafından Göcek Yat ve Tekne Ekipmanları Sergisi Marine Tech törenle açıldı. Pandemi kurallarının uygulandığı fuar, 12 Eylül Cumartesi günü akşam saatlerine kadar açık kalacak. Fuarın açılışında yapılan konuşmalarda deniz sektörünün bu pandemi dönemini hızlı atlattığı, önümüzdeki yıl ise deniz turizminin çok daha iyi olacağı vurgulandı.

PAYLAŞ

Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde geleneksel olarak her yıl açılmakta olan Göcek Yat ve Tekne Ekipmanları Sergisi Marine Tech, pandemi tedbirleri kapsamında hizmete açıldı. Deniz sektörünün yat ve tekne ekipmanlarının yer aldığı sergiye yöreden 45 firma katıldı. Açılış törenine Fethiye Belediye Başkan Vekili Fatih Ugan, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, İMEAK DTO Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan, FTSO Başkanı Osman Çıralı ve askeri erkan ile diğer yetkililer katıldı. 12 Eylül Cumartesi günü akşam saatlerine kadar açık kalacak Göcek Yat ve Tekne Ekipmanları Sergisi Marine Tech’in açılışında konuşan MARFO Fuarcılık Müdürü Hakan Özel Fuar hakkında bilgiler aktarıp “45 katılımcı firma stand açmıştır. Pandemi döneminde böyle bir konuda destek veren katılımcılara teşekkür ederiz” dedi.
Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli de belediye olarak her türlü aktivitenin yanında olduklarını, Fethiye ve bölgenin gelişmesi için yatırımcılara kolaylıklar tanındığını ifade etti.
İMEAK DTO Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan ise “Deniz sektörü bu pandemi dönemini en az zararla hızlı şekilde atlattı. 2021 sezonundan oldukça umutluyuz. Bu fuarlar, sektörün gelişmesine katkı sağlamaktadır” ifadelerini kullandı.
FTSO Başkanı Osman Çıralı da bu fuara katılan firmalara teşekkür ederek “1 Eylül’de fuarların Covid-19 tedbirleri alarak açılması kararı, piyasanın hareketlenmesine katkı sağlamıştır. Bu ve benzer fuarların denizcilik sektörüne ve yan sektörlere büyük faydası olmaktadır” diye konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN