Genel Başkan Yardımcısı Öztunç Fethiye'den sordu, 128 milyar Dolar nerede?

Cumhuriyet Halk Partisi Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, iki günlük Muğla programı kapsamında CHP Fethiye İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, 'Şunu iyi bilin, AK Parti ve Cumhur İttifakı gidiyor. Son günlerde eller ve ayaklar birbirine dolaştı. Her gün bir skandal patlıyor. 128 milyar Dolar nerede diyoruz, kaç gündür cevap yok' ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ

CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç beraberinde Parti Meclisi Üyesi Av. Gizem Özcan, Milletvekilleri Mürsel Alban, Burak Erbay, Süleyman Girgin ve CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ile birlikte CHP Fethiye İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Burada açıklamada bulunan Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, 128 milyar Dolar nerede sorusunun günlerdir cevaplanamadığını belirtti. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.  

MİLLETVEKİLİ SAYISINI 5’E ÇIKARACAĞIZ 
Gazetecilere açıklamada bulunan CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Göcek Tüneli ile ilgili bir açıklama yapmak için buradayız. Bu programın ardından Muğla’ya, yarın da Datça’ya geçeceğiz. 2 günlük Muğla çalışmamız var. Gelmişken, ilçe örgütümüzü ziyaret etmek istedim. Fethiye, gördüğüm en güzel ilçe binalarından birisi. Son yerel seçimlerde Fethiye Belediyesi’ni bize kazandırdınız ya hepinize helal olsun. İlerleyen dönemlerde daha da başarılı olacak ve Muğla’da 4 olan milletvekilimizi 5’e çıkaracağız. Örgütümüz, belediye başkanımız ve milletvekillerimiz; tüm zorlamalara ve engellemelere rağmen çok güzel çalışıyor” dedi. 

ELLER VE AYAKLAR BİRBİRİNE DOLAŞTI 
Açıklamasını sürdüren Öztunç, “Şunu iyi bilin, AK Parti ve Cumhur İttifakı gidiyor. Son günlerde eller ve ayaklar birbirine dolaştı. Her gün bir skandal patlıyor. 128 milyar Dolar nerede diyoruz, kaç gündür cevap yok. Merkez Bankası, Hazineye devrettiğini söylüyor. Hazine ise Merkez Bankası’na bıraktığını ifade ediyor. Biz diyoruz ki vatandaşın parası nerede? 128 milyar Dolar kimin cebine girdi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan cevap bekliyoruz. Tüyü bitmemiş yetimin, fakir fukaranın hakkı olan bu para kimin cebinde? Bir de insan kaçakçılığı ortaya çıktı. Belediyelerden yurtdışına göndermişler. At hırsızları eksikti bir de onlar piyasaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bunların belediyesine 50 adet at veriyor. Fakat bu atlar da kayıp, atlar nerede? Sayın Cumhurbaşkanım diploman nerede? Damat nerede, damat da kayıp… Aşılar nerede? Ah nerede vah nerede diye bir şarkı vardı. Her şeyi kaybettiler. İnşallah millet bunları görüyor” diye konuştu. 

MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ 
CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Sayın Ticaret Bakanı kendi özel şirketinden, kendi bakanlığına 9 milyon TL’lik dezenfektan satmış. Bana gelen bir bilgiye göre bunun 40 milyon TL olduğunu öğrendim. Hanımefendi kendi şirketinden kendi bakanlığına mal satan bakan olarak tarihe geçti. 5 gündür soruyorum… Sayın Bakan bu malı sattın mı satmadın mı? Bu etik mi değil mi? Kaç gündür soruyorum, cevap vermiyorsunuz. Cevap vermemek kabul etmektir. Demek ki satınız, sesiniz çıkmıyor. İstifa etmeyi düşünüyor musun? Sizin hakkınızda savcılığa suç duyurusunda mı bulunalım? Onurlu bir davranış göster, bu işi yaptığını kabul et ve istifanı sun. Belki durumu o zaman kurtarırsın. Alan bakan, satan bakan; para ise milletin parası. Yazık günah değil mi? O yüzden bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz. İnşallah el ele vererek, Millet İttifakı olarak ülkeyi düzlüğe çıkaracağız. Çabamız, emeğimiz bunun için. Biraz sonra Türkiye’nin en kısa ama en uzun tüneline gideceğiz. Bir soygun da orada var. Gerekli açıklamayı orada yapacağım” şeklinde konuştu. 

GAZİLERİ ZİYARET ETTİ 
CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç beraberindeki heyet ile birlikte Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal’ı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Dernek Başkanı Ünal’dan çalışmaları hakkında bilgiler aldı. (FATİH DERELİ)


    


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN