Gençler Futsal Türkiye 4.lüğü Fethiye'nin

Trabzon'da düzenlenen Okul Sporları Gençler Futsal Türkiye Birinciliği müsabakaları tamamlandı. 5 aydan buyana süren yaklaşık 3bin okulun mücadele verdiği müsabakalarda kızlarda Bursa İnegöl Spor Lisesi, erkeklerde ise Denizli Bozkurt Spor Lisesi şampiyon olurken Pendik İTO Ticaret M.Lisesi 3. oldu. Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise 3bin okul içerisinden 4. olarak Fethiye'ye büyük bir başarı ile döndüler.

PAYLAŞ
Gençler Futsal Türkiye 4.lüğü Fethiye'nin
Trabzon’da düzenlenen Okul Sporları Gençler Futsal Türkiye Birinciliği müsabakaları tamamlandı. 5 aydan buyana süren yaklaşık 3bin okulun mücadele verdiği müsabakalarda kızlarda Bursa İnegöl Spor Lisesi, erkeklerde ise Denizli Bozkurt Spor Lisesi şampiyon olurken Pendik İTO Ticaret M.Lisesi 3. oldu. Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise 3bin okul içerisinden 4. olarak Fethiye’ye büyük bir başarı ile döndüler.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri'nin 24-28 Nisan 2019 tarihlerinde Trabzon’da düzenlediği turnuvalarda önce il, ardından da bölge grup maçlarında birinci olarak Trabzon’daki finallere katılma hakkı elde eden 8’i kız toplam 16 takımın nefes dolu maçları, Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapıldı.

Birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan Okul Sporları Gençler Futsal Türkiye Birinciliği erkekler finalinde Denizli Bozkurt Lisesi ile Kayseri Arif Molu Teknik ve Endüstrü Meslek Lisesi karşı karşıya geldi. Normal süresi 22 sona eren karşılaşmanın uzatma bölümünde son saniyelerde bulduğu golle maçı 32 kazanan Denizli ekibi Türkiye Şampiyonu oldu. Muğla Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni 63 yenen Pendik İTO Ticaret M.L. ise turnuvayı üçüncü tamamladı.

 

Kızlarda ise zirvenin sahibi, mükemmel bir performans ortaya koyan Bursa İnegöl Lisesi oldu. Bursa temsilcisi, finalde Büyükçekmece Ruhi Sarıalp Spor Lisesi’ni 21 yenerek kupaya uzandı. Türkiye üçüncüsü ise Aksaray Spor Lisesi’ni 21 yenen Bursa BTSO Cemal Sönmez Lisesi futsal takımı oldu. Öte yandan turnuvanın en değerli oyuncusu, Kayseri Arif Molu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi takımından Yasin Tarım seçildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerimizin performansları ve yetenekleri kadar centilmence mücadeleleri de bizi umutlandırmıştır, hepsini kutluyorum” dedi.

Müsabakalar sonrası açıklama yapan Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Baki Burucu; “Okulumuz Futsal Takımı 5 ay süren bu süreçte, 3000 okul takımının katıldığı turnuvada sırası ile bütün elemeleri geçerek Trabzon da yapılan finallere katılmıştır. Orada da gerek okulumuz gerekse ilçemizi en iyi şekilde temsil etmiş, gruplardan çıkmayı başararak yarı finale kadar yükselmiş ve Türkiye 4. sü olmuştur. Bu başarıyı gösteren öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Öğretmeni Salih Ayrılmaz´ı tebrik ederiz” dedi.

Sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği finallerin ardından dereceye giren takımlara ödülleri Müdür Öztürk, Spor Şube Müdür V. Yusuf Çebi, Okulsporları İl Temsilcisi İlkay Günaydın ve Futsal İl Temsilcisi Kemal Civelek tarafından verildi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN