Geleneksel hasat yemeği yapıldı

Seydikemer İlçesi'nin Arsa Mahallesi'nde geleneksel hale getirilen hasat yemeğinin bu yıl dördüncüsü yapıldı. Arsa Merkez Camii avlusunda yapılan etkinliğe yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Katılımcılara yemek ikramının gerçekleştirildiği programda Kuran-ı Kerim okunup dualar edildi.

PAYLAŞ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Süleyman Bahadır İyilikçi, Fethiye-Seydikemer Süt Birliği Başkanı Turgut Tokmak, Arsa Muhtarı Cüneyt Uçar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşların katıldığı geleneksel hasat yemeğinde ilk olarak Arsa Merkez Camii İmam Hatibi Ramazan Saffet Kocaman tarafından Kuran-ı Kerim okundu. İmece usulü düzenlenen etkinliğe Fethiye ve komşu mahallelerden katılım oldu. 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz yaptığı açıklamada, “Arsa Mahallesi ilçemizin gözbebeği. Herkes işinde gücünde… Her yıl hasat yemeği düzenliyorlar. Sürekli birlik ve beraberlik içerisindeler. Mahalle halkından herkes bu yemeğe katkı sağladı. Gelenek ve göreneklerimizi devam ettiriyorlar. Muhtarıma ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Arsa Muhtarı Cüneyt Uçar, “Elma ve üzüm bizim geçim kaynağımız. Hasat sonuna doğru hasat yemeği düzenliyoruz. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Her yıl etkinliği devam ettirmek istiyoruz. İmece usulü ile bu yemek düzenlenmektedir. Fethiye ve komşu mahallelerden katılım oldu. Herkese çok teşekkür ederiz” dedi. 

Arsa Merkez Camii İmam Hatibi Ramazan Saffet Kocaman da “Geleneksel hale gelen hasat yemeğimizin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdik. Yoğun bir katılım oldu. Birlik beraberlik ve üretimin verimli olması adına bu yemeği düzenliyoruz. Elde edilen ürünler için şükür ediyoruz. Tüm mahalle halkının burada katkısı var” diye konuştu. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN