Fırtınada tehlike oluşturabilecek ağaçlar budandı

Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, rüzgarda devrilme riski ve görüntü kirliliği oluşturan ağaçların budama işlemleri periyodik olarak devam ediyor. Atatürk Caddesi'nde yağmur altında gerçekleşen çalışmada, araç ve yaya trafiği ekipler tarafından kontrollü olarak sağlandı.

PAYLAŞ

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kuruyan dallar ve tehlike oluşturabilecek ağaçlar, Fethiye Belediyesi ekipleri tarafından budanıyor. Görevliler yağmura rağmen Atatürk Caddesi üzerindeki palmiyeleri ve diğer ağaçları budadılar. Çalışmalar esnasında Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri araç geçişlerini kontrollü olarak sağladı. Öte yandan kaldırımdan geçen vatandaşlara da görevliler tarafından yönlendirme yapıldı. 

İlçe genelinde devam eden çalışmalarda; Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından budanan dallar, Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlilerince ağaç yongalama aracıyla ile talaş haline getirilip, kamyona aktarıldı. Çürüyerek kompost haline getirilen bu malzemenin; ilerleyen dönemlerde Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından değerlendirileceği ifade edildi. 

FATİH DERELİ 
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN