Fethiyeli Tenisçi başarısını Karaca ile paylaştı

Türkiye Tenis Federasyonun 25 ve 31 Ocak tarihlerinde Manavgat'ta düzenlemiş olduğu turnuvaya katılan Fethiye'nin başarılı tenis sporcularından Başaran Şimşek 16 Yaş Türkiye Kış Kupasında şampiyon oldu. Şimşek aldığı başarıyı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile paylaştı.

PAYLAŞ

Turnuvaya; Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla, Samsun, Bolu, Kocaeli, Bursa, Kıbrıs, Denizli ve Afyon illerinden 86 sporcu katıldı. Fethiyeli tenis sporcusu  Başaran Şimşek; finalde İstanbul Üniversite Spor Kulübü sporcusu Tuncay Duran’ı; 6/0, 6/2 skor ile yenerek şampiyonluğa ulaştı. Çiftler kategorisinde ise Başaran Şimşek ve  Tuncay Duran; finalde Önder Balcı (Antalya) ve Kağan Özden (Samsun) çiftini  6/2, 6/1 skor ile yenerek  şampiyon oldular.  20 ve 25 Ocak tarihleri arası yine Antalya’da Türkiye Tenis Federasyonun düzenlediği 18 Yaş Kupasında Başaran Şimşek; Tekler Kategorisinde Yarı Final oynamaya boy göstererek Çiftlerde Partneri Ferdi BryanTangal ile birlikte Finali 6/2, 3/6, 12/10 kaybederek 2. oldu. 

Ayağının tozuyla Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret eden Şimşek, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti. Karaca ise, Fethiyeli sporculara her zaman destek olacaklarını, bunun için çaba sarf edeceklerinin altını çizdi. Karaca başarılı sporcuya altın takdim etti.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN